19 yaşındaki Kanaryalı, yapay zekayla bağlantılı iki şirkete ayda 90.000 euro fatura kesiyor

Anas EndülüsMaspalomas, Gran Canaria’dan bir girişimci, hTakımadaları araçların gelişim haritasına koymayı başardı Yapay zeka (AI). 19 yaşındaki bu genç adam, iki başarılı filmi yayınlamış olmakla övünebilir. şirketler: Yaz ve Quicktok. Bunlardan ilki, SEO olarak bilinen, içeriğini ilk Google arama sonuçlarında konumlandırmak isteyenler için optimize edilmiş makaleler oluştururken, ikincisi, profesyoneller için video düzenlemeyi kolaylaştırır. Her iki şirket arasında Andaloussi ayda 90.000 euro fatura kesiyor.

Bu Gran Canarian’ın teknolojiye olan ilgisi ergenlik yıllarına kadar uzanıyor. 13 yaşındayken Minecraft video oyununa olan tutkusuyla ilgili web sayfaları oluşturma dünyasına daldı. Genç adam daha sonra oyuncuların video oyunundaki deneyimlerini ücretsiz ve telif hakkı olmadan kişiselleştirmelerine olanak tanıyan mimari, dokular ve diğer tasarım tamamlayıcılarını sundu. “O zamanlar çevremde sitenin kalitesine gülen insanlar vardı ama herhangi bir disipline başladığınızda, gelecekte yapacağınızdan daha düşük seviyede işler yapıyorsunuz. Projelerimi gizlemeyi başardım. utanç”.

“İlk web sitemi açtığımda bana güldüler, grafiklerin kötü olduğunu söylediler, ben de saklamayı düşündüm”

Minecraft takipçileri topluluğu aracılığıyla Andaloussi, teknoloji hakkında neredeyse kendi kendine öğrendiği şeyleri öğrenmeye başladı ve SEOeğitimine yardımcı olan bir iletişim ağı oluşturmanın yanı sıra. “İnsanları yönetmeyi öğrendim. Daha sonra şirketlerimi kurmama yardımcı olacak beceriler ediniyordum, bu yüzden kendimi çamura atmak gibiydi” diyor. Kesin sıçramayı lisedeyken, Escribelo’yu kurmaya ve ayda 10.000 Euro’ya kadar kazanmaya karar verdiğinde gerçekleştirdi. “Rakamlar çok hızlı bir şekilde artmaya başladı, bunu beklemiyordum” diyor.

Seçme sınavını 14 üzerinden 11,97 ile geçtikten sonra Andaloussi, İşletme ve Yönetim alanında lisans eğitimi almak üzere Madrid’e gitti; kendisini tamamen iki şirketine adamak için çalışmalarını şimdilik askıya aldığını itiraf ediyor.

Write It’in Lansmanı

Escribelo’nun gelişimi, kendisinin belgelediği ve YouTube kanalı aracılığıyla paylaştığı bir süreç olan Eylül 2021’de başladı: “Hiçbir sır saklamadım. Birçok kişi beni takip etti çünkü bunu nasıl yaptığımı merak ediyorlardı.”. Nisan 2022’de ücretsiz deneme başlattı ve son lansman Temmuz 2022’de gerçekleşti. Quicktok daha sonra Eylül 2023’te geldi.

“Yaptığım tek şey yapay zekanın bana nasıl yardımcı olabileceğini düşünmekti. Kendimi SEO içeriği oluşturmaya adadım ve en büyük zorluğum yazmaktı, oradan Write It doğdu”, Açıklamak. Bu uygulamayı oluşturmak Gran Canarian’ın bir yılını aldı ve bu süre zarfında bir geliştirme ve bilgi işlem ekibine güvendi.

Andaloussi, Escribelo’nun başarısının içerik oluşturmayı basitleştirmesinden değil, SEO’ya benzersiz bir yaklaşım sunma yeteneğinden kaynaklandığına inanıyor. Popüler olan gibi diğer yapay zeka çözümlerinin aksine, Write, Google’a bağlanır ve tam bir makale oluşturmadan önce müşteri tarafından sağlanan bir anahtar kelimeyle ilgili ilk on sonucu gerçek zamanlı olarak analiz eder.. Bu metodoloji, arama amacının anlaşılmasını ve SEO alanında daha fazla rekabetçiliği garanti eder.

Andaloussi, Escribelo yazılımını oluşturmak için yaptığı ilk yatırımı açıklamadan ne yapılması gerektiğini açıkladı böyle bir şey genellikle 20.000 Euro’ya mal olur ama bu ona “çok daha az” çıktı. Genç adam, birkaç avro tasarruf etmek için işbirlikçilerini takas ve indirimler yoluyla ikna ettiğini ve karşılığında onlara işleri için SEO hizmetleri sunduğunu iddia ediyor.

Quicktok, ikinci şirketi

Şu anda, Bunu yazın, ayda yaklaşık 60.000 Euro kar elde ediyor. Buna paralel olarak Andaloussi ikinci projesi Quicktok’a odaklandı. Bu AI yazılımı, video oluşturması gereken profesyonellerin işlerini kolaylaştıran çok sayıda gelişmiş araç sunar. Quicktok, otomatik altyazıdan klip düzenlemeye kadar görsel-işitsel içerik üretim sürecini kolaylaştıran bir dizi işlevsellik sunar. “İhtiyacınız olan şeyin emirlerini ve talimatlarını veriyorsunuz ve yazılım otomatik olarak bir videonun komut dosyasını oluşturuyor, size yapay zeka ile dijital olarak oluşturulan veya klonlanan seslerle bir seslendirme sunuyor ve size tek bir tıklamayla gelişmiş düzenleme efektleri sağlıyor” diye örnekliyor. Yakın zamanda piyasaya sürülmesine rağmen, Quicktok halihazırda ayda yaklaşık 30.000 avro üretiyor ve Andaloussi önümüzdeki aylarda önemli bir büyüme bekliyor.

Escribelo ve Quicktok’un arkasında, teknolojik gelişme ve müşteri hizmetleri profillerine sahip beş kişilik bir insan ekibi var, ancak aynı zamanda grafik tasarımcıları gibi belirli projeler için bazı işbirlikçileri de işe almaları gerekiyor.

Alakalı haberler

Yaratılan iki şirketin ötesinde, Gran Canaria’lı bu gencin planları arasında Ocak ayı sonunda Yapay Zeka eğitimine başlamak da var.. Andaloussi, bu “akademinin” bir üniversite tarafından destekleneceğini, teknolojik uzmanlara sahip olacağını ve Yapay Zekanın farklı alanlardaki kullanışlılığı göz önüne alındığında gazetecilerden mimarlara kadar çeşitli profesyonel profillere özel eğitim sunacağını söylüyor. “Bilgisayarlar hakkında neredeyse hiç bilgisi olmamasına rağmen herkesin yapay zeka hakkında bilgi edinebileceği şekilde derslere odaklanacak öğretmenlerimiz olacak. Banco Santander veya Banco Santander gibi büyük şirketlere hizmet veren start-up sahipleri ve yapay zeka danışmanları katılacak. kurslar. Iberdrola” diyor.

“Hiçbir yapay zeka aracı, bir insanın yaptığı entelektüel çalışmanın %100 yerini alamaz”

Yapay zekanın gelişmesi nedeniyle, Andaloussi, çok uzak olmayan bir gelecekte birçok işçinin işini kaybedeceğine inanıyor: “Bir departmanda on kişi varsa ve yapay zeka kullanılmaya başlarsa iş yükü azalacak ve belki zamanla sadece beş çalışana ihtiyaç duyulacak.” Ancak hâlâ bir kişinin entelektüel çalışmasının yerini %100 değiştirebilecek bir yapay zeka aracının bulunmadığını belirtirken biraz iyimserlik gösteriyor. “Yapmamız gereken şey işe koyulmak ve halihazırda elimizde olan araçları kullanmayı öğrenmek; onları görmezden gelemeyiz çünkü onlar işimizi kolaylaştırmak için geldiler” diye ileri sürüyor.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir