30 yaşın altında mısınız ve iş mi arıyorsunuz? SEPE size bir mesaj gönderiyor

Gençlik Garantisi, gençlere erişimi kolaylaştırmayı amaçlayan bir Avrupa girişimidir. 16 ila 30 yaş arası gençler işgücü piyasasına. Sepe, bu girişimin bir spesifik arama motoru İllere göre segmentasyona olanak tanıyan ve girişimin hedefine ulaşmasına yardımcı olan, söz konusu yaş aralığına yönelik iş teklifleri ve eğitim kursları.

Gençlik Garantisi, istihdam edilmeyen veya eğitim veya öğretim sistemlerine entegre edilmeyen tüm gençlerin, örgün eğitimi bitirdikten veya işsiz kaldıktan sonra çıraklık eğitimi veya staj dahil olmak üzere bir istihdam, eğitim veya öğretim teklifi alabilmelerini sağlamaya odaklanır.

Alakalı haberler

Programı oluşturan Avrupa tavsiyesi, her gencin, doğumundan itibaren dört ay içerisinde bir teklif alabilmesini gerektirmektedir. Ulusal Gençlik Garanti Sistemine kayıt, “gönüllü olarak kayıtlı gençlerin yer aldığı bir dosya, Tek bir talep listesi haline geliyorlar Spee’ye göre, belirli teklifler önermekten sorumlu kuruluşların kullanımına açıktır.”

Bu Avrupa girişimine kaydolmak isteyen gençlerin aşağıdaki koşulları karşılaması gerekir: Gereksinimler:

  • İspanyol vatandaşlığına sahip olmak veya Birliğin veya Avrupa Ekonomik Anlaşması’na taraf Devletlerin veya İsviçre’nin vatandaşı olmak veya İspanyol topraklarında ikamet etme iznine sahip olan ve kendilerini çalışma yeterliliğine kavuşturan bir yabancı olmanın yanı sıra, Akreditasyonu sağlayan refakatsiz çocuklar Özerk Topluluğun, kendilerine fayda sağlayan faaliyetlere veya eğitim veya öğretim programlarına kaydolarak bireysel olarak erişimi haklı çıkaran Küçük Koruma Hizmetleri.

  • İspanyol topraklarındaki herhangi bir kasabada kayıtlı olun.

  • Kayıt başvurusu sırasında 16 yaşından büyük veya 30 yaşından küçük olmak

  • Başvuru tarihinden önceki takvim gününde çalışmamış olmak.

  • Başvurunun teslim tarihinden önceki takvim gününde eğitim faaliyeti almamış olmak.

  • Başvuru tarihinden önceki takvim gününde eğitim almamış olmak.

  • Gençlik Garantisi çerçevesinde gerçekleştirilen eylemlere aktif katılım taahhüdünü alarak, Ulusal Gençlik Garanti Sistemine katılma konusunda açık bir ilgi beyanı sunun. İş arayanların kamu istihdam hizmetlerine kaydolmaları yeterli olacaktır.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir