Almanya, Barselona’dan Avrupa’ya hidrojen göndermeyi amaçlayan H2Med tüpünün finansmanı konusundaki tartışmayı başlattı

O Alman operatör OGE muadillerine katıldı, İspanyollar, Enagás, Portekizliler, REN ve Fransızlar, GRTgaz ve Terégagelişimini teşvik etmek, H2Medarasındaki bağlantı yoluyla İber Yarımadası’nı Fransa ile birleştirmeyi amaçlayan tüp Barselona ve Marsilya Orta Avrupa’ya hidrojen ihraç etmek. Beş şirket, anlaşmayı büyükelçilikte düzenlenen bir etkinlikte sahneledi. Berlin ve temsilcilerin yer aldığı videoda yayın sanayiciler ve politikacılar Ülke bu konuda ısrar etti hidrojen talebinin olmaması proje için “sorun olmayacak”ama soru şu ki finansman ve düzenleme.

talep sorun değil Düzenleyici ve mali destek varsa. Düzenleyici bir çerçeve oluştuğunda çalışmaya başlayabiliriz” dedi Almanya Federal Ekonomi İşleri ve İklim Eylemi Bakanlığı ekonomi politikası genel müdürü, Philipp Steinberg, ülkenin bir ağ “modellediğini” açıkladı 10.000 kilometre hepinizi birleştirmek için sanayi merkezleri Kuzey ülkelerinden ve “muhtemelen” güneyden de hidrojen ithal edeceğiz.

Alman Hükümeti, 2030 yol haritasına göre, ülkenin o yıl iç tüketiminin %50 ila %70’ini, yani yıllık 95 ila 130 terawatt saat (TWh)’i ithal etmesi gerekeceğini belirtiyor ve bunu Deniz yoluyla yapmayı planlıyor. Kuzey ve Baltık ülkelerinin yanı sıra güneyle bağlantılar Fransa, İspanya ve Portekiz (H2Med) veya aracılığıyla Avusturya ve İtalya (güney koridoru).

İspanya ve Portekiz’i Avrupa’nın geri kalanına bağlamayı amaçlayan hidrojen koridoru, bazı hidrojen taşımalarını planlıyor. 2 milyon ton 2030’dan itibaren yeşil hidrojen, o tarihte kıtanın toplam talebinin %10’unu temsil edecek. “Genellikle karşılaştırıldığında çok fazla rüzgarımız yok” Nordik ülkelerne de güneş. Ama biz içindeyiz merkez ve noktaları birleştirmeliyiz” diye ekledi Ekonomi İşleri ve İklim Eylemi Bakanlığı Parlamento Dışişleri Bakanı, Franziska Brantner.

Finansmanla ilgili olarak, Steinberg bunu onaylıyorum fikir şu ki, esas olarak bir “geleneksel finansmanböylece tüketiciler ödemeyi vergiler”. “Fakat ilk başta çok fazla tüketici olmayacak, bu yüzden bir tanım yapmalıyız. Hesaplamaların başarısız olması durumunda amortisman hesabı. O zaman bunun bedelini ödeyecek olan hepimiz olacağız. Aslında hepiniz olacaksınız” diye ekledi Philipp Steinberg.

Alakalı haberler

Enagás’ın CEO’su, Arturo Gonzalo Aizpiriteklif olarak adlandırıldı Steinberg “Olgunlaştığında tamamı ödenecek bir proje inşa etmeye başlamak için başlangıçtaki boşluğu kapatmak ve kapatmak” konusunda “ilham verici” olarak görülüyor. Arasındaki su altı birliği Barselona ve Marsilya Yaklaşık bir maliyeti var Barselona-Marsilya ara bağlantısı için 2,5 milyar euro, Buna tahmini maliyeti 350 milyon euro olan Portekiz’le olan kısım da eklendi.

H2Med bunlardan biri oldu 180 proje Belirli projelere erişim sağlayacak bir statü olan Ortak İlgi Projesi (PCI) olarak kabul edilmek üzere sunuldu. Topluluk fonları ve hızlandırılmış izinler. Topluluk yöneticisi Enerji Genel Müdürlüğü genel müdür yardımcısının açıkladığı üzere, Avrupa Komisyonu, 2024’ten itibaren “para akışının sağlanabilmesi” için destekleyeceği projelerin listesini 26 Ekim’de açıklamayı planlıyor. Mechthild Wörsdörfer.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir