AMERİKAN YELKENLİ KUPASI | Amerika Kupası yelken yarışlarının son şampiyonları, Cidde’de bazı şiddetli İtalyanlara karşı güçlerini gösteriyor

O ‘maç yarışı’ bire bir final bu cumartesi öğle saatlerinde taçlandırıldı Cidde’de savunucusuna Yelken Amerika KupasıO Emirates Ekibi Yeni Zelanda. kivi güçlerini dünyanın sularına dayattılar Kızıl Deniz iktidarlarını elinden almak için gerçek bir adaylık ortaya koyan bazı şiddetli İtalyanlar karşısında yüz ginelik sürahi gelecek yaz Barselona’da. Ama bunun için uzun zaman.

sonRüzgarın yetersizliği nedeniyle Vilanova’da yapılamayan ve en çok puan toplayan takıma zafer kazandıran 2. Amerikan Büyüsü, yoğun ve heyecanlıydı. Sadece son bir hata Luna Rossa Prada Pirelli kapıyı alırken son turda sonucu gölgeledi. Kupanın savunucuları galibiyet için çabalıyordu ön hazırlık Dişiyle tırnağıyla İtalyanlar dönüşü zorladı ve AC40 sular altında kaldı. Devam edemedi.

Bir klasik Luna Rossa

Yüzü Marco Gradoni19 yaşındaki dümenci onunla birlikte ilk kez sahneye çıktı Ruggero Tita bu yarışmada şiir oldu. Zafere parmaklarının ucunda ulaştılar ama kivi üstünlüğü Empoze edildi. “İmza atardım bu sonuç Suudi Arabistan’a gelmeden önce gün oldukça yoğun ve birçok teknik sorunla geçmişti. Ayrıca dört mürettebat üyesi yalnızca 11 kez birlikte antrenman yapmıştıkYerde “Başardığımız şey bir dönüm noktasıdır” diye bağırdı.

İtalyanlar Podyumun zirvesine yeni çıkanlar değiller. Hiçbir zaman bir başarıya ulaşamamış olmalarına rağmen Amerika Kupasıgeçen edisyonun finalistleri de karşıydı Yeni Zelandalılar 2021’de Auckland’da. İle dört eleme turlarını Emirates Yeni Zelanda Takımı kazandı ve iki Luna Rossa Prada Pirelli’nin hazırladığı üçüncü ve son gün arasında ön yarış Kızıldeniz’de iki kişi arasında bir savaş öngörülüyordu. Rağmen Alinghi Red Bull Racing Önceki haftalarını değerlendirme niyetiyle ortaya çıktı. Ciddesaatler önce genel müdür yardımcısı tarafından açıklandığı gibi Silvio Arrivabene.

Alinghi Red Bull dayanamıyor

Ancak İsviçreliler çalışmalarını tamamlayamadı. önceki navigasyonun iyi olması. Günün sonunda Arnaud Psarofaghis, rekabetin çok çetin geçtiğini, çünkü kimsenin sıralamanın en altında yer almak istemediğini söyledi. Ve herkes (Amerikalılar, Fransızlar ve hatta İngilizler) partiyi bozdu. Alinghi Red Bull Racing İlk yarışta son sırada yer aldı ve sonuç olarak final maçı yarışı için mücadele etme imkanı olmadan klasmanda ilk iki arasında yer alıyor.

ilk çıkış Yarış Cuma günkü gibiydi, temiz ve cezasızdı. Herkes bu anın yarışın geri kalanı için çok önemli olduğunun farkına vardı. takımların olağanüstü eşitliği şu duruma eklendi: pilotluk yaptıkları gemiler aynı Sonuç olarak zafer her zaman ayrıntılarda gizlidir.

Fransız hayal kırıklığı

Olarak iki gün önceki, kivi Başlangıçta galip geldi, ancak İtalyanlar hızlı bir şekilde hız kazandılar ve neredeyse tüm yarış boyunca liderliği ele geçirdiler. Doğu Ekspresi Yarış Ekspresi şu ana kadar elde edilen sonuçlardan biraz hayal kırıklığı yaşıyorlar ve buna da atfediyorlar teknik problemlerve dördüncü oldular. “Sonunda işi nasıl bitirdiğimizden memnunuz” diye gülümsedi Fransız çubuk Kenin Pepponet yarışın sonunda.

“İyi bir başlangıç ​​yaptık ve iyi bir yol aldık. İtalyan dümenci, organizasyonun televizyon yayınında yaptığı değerlendirmede, “Matematiksel olarak zaten finaldeyiz ve şimdi sakin kalmamız gerekiyor.” dedi. Gradonitakım yöneticisi iken, Maksimum Denizkızıonu tebrik etmek için sevgiyle kaskına vurdu.

3’ten 6’ya kadar olan konumlar için

Alakalı haberler

İçinde ikinci kol sadece o özgürdü gurur ve pozisyonlar 3’ten 6’ya. Finale çıkacak olan ikilinin kararı zaten verilmişken, geriye sadece Alinghi Red Bull Racing’in yarışta daha iyi uçup uçmayacağı kaldı. yarış alanı Kızıldeniz’in ilk sıcağında olduğundan daha fazla. Ve gururlarını gösterdiler ve finalde yer garantili olmasına rağmen her zaman zafere aç olan Kivilere meydan okumak için harekete geçtiler.

İçinde Cidde nihai sonucu İsviçreli üçüncü olurken onu Amerikalılar, İngilizler ve Fransızlar takip etti.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir