araçları ve evleri cezalandıracak

2027’de başlıyor İspanya’da ulaşım ve barınma için sera gazı emisyonlarının ödenmesiİspanyol hükümeti ve Brüksel arasında kabul edilen Emisyon Ticareti Rejimini (ETS) gözden geçirme anlaşmasının ardından ve diğerlerinin yanı sıra tazminat olarak 2024’te İspanyol karayolları ve otoyollarındaki geçiş ücretlerinin getirilmesini muaf tutuyor.

İmtiyazların süresi dolduğu için yol geçiş ücretlerini kaldıran İspanyol Hükümeti, yeni bir geçiş ücreti sistemi üzerinde çalışma taahhüdünde bulunmuştu. Alınan Avrupa fonlarının karşılığı ve emisyonları azaltma hedefiyle, topluluk tavsiyelerine ve onun “kirleten öder” düsturuna uyarak.

Alakalı haberler

Son olarak, Yönetim Brüksel’den, bunun sonucunda alternatif önlemlerin uygulanması karşılığında geçiş ücreti planını iptal etmesini istedi. eşdeğer dekarbonizasyon.

Avrupa Komisyonu, karayolu yük taşımacılığının teşviki yoluyla gaz emisyonlarını azaltmaya yönelik bu alternatiflerin, gereksinimleri karşılamak için yeterli olduğunu değerlendirdi. yeşil hareketlilik hedefleri Madrid’in bunu başarmak için yola çıktığı şey.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir