Bağış alırsanız ödemeniz gereken tüm vergiler

Birçok insanın eşit olduğu doğru olsa da bağış Bir hediyeye gelince, gerçek şu ki, bir kişi hayattayken bir aile üyesine bağışta bulunduğunda, örneğin, miraslaruygulanır vergi. Uzlaşma süresi olan 30 gün Bağış anından itibaren bu miktar, bağışın yapıldığı özerk topluluğa ödenmelidir. mülk veya eğer bir mobilyatopluluğa abone olun bağışçının ikamet ettiği yerInfobae’nin raporuna göre.

Ayrıca bağışta bulunmaları da mümkündür ikisi birden türler; bu durumda ödeme, ödemenin yapıldığı toplulukta sunulacaktır. yaşam yeri (bunun taşınır malın değerinden daha büyük olması şartıyla) veya mülkiyetin özerkliğinde ikamet yeri bağışçının alışılagelmiş hali (mobilyanın değerinin gayrimenkulün değerini aşması şartıyla).

Mobilya ve emlak arasındaki fark

Alakalı haberler

Her iki kavramın tanımları da muhtemelen aynı olsa da kafası karışmışMobilyaları gayrimenkulden ayıran şey, mobilyaların fiziksel özellikler olmasıdır. taşınabilirikincisi durumunda ise bu tamamen imkansızdır. Yani gayrimenkulden bahsettiğimizde kast ettiğimiz binalar herhangi biri karamobilya söz konusu olduğunda bunların hepsini dahil ediyoruz somut nesneler yani bir yerden başka bir yere taşınabiliyor.

Mirasla karşılaştırıldığında bağış, bağışçının şartlar koymasına ve yararlanıcılar arasındaki olası anlaşmazlıkları önlemesine olanak tanır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir