Barselona, ​​​​startup kurmak için tercih edilen üçüncü Avrupa şehri

Barselona, ​​​​art arda altıncı kez, bir startup kurmak için Avrupa’da tercih edilen üçüncü şehir oldu. Londra ve Berlin. Bu, kurucularının görüşlerine dayanarak kıtanın haritasını çıkaran bir platform olan Startup Heatmap Europe’un ulaştığı sonuçtur. gelişmekte olan şirketler şehrin temel ekonomik göstergelerini içeren ‘rakamlarla Barselona’ gibi raporlara dayanmaktadır.

Bu belge, Araştırma Dairesi Başkanlığı tarafından hazırlanmıştır. Ekonomi Alanı ve Ekonomik Promosyon Kent Konseyi’nin açıklaması da şunu ortaya koyuyor: Dünyanın En İyi Şehirleri 2024Danışmanlık firması Resonance Consultancy tarafından hazırlanan bir sınıflandırma, Katalan başkentini yerleştiriyor dünya sıralamasında sekizinci sırada Ziyaretçiler ve girişimciler için daha çekici şehirler.

Bu çalışmada değer verilmiştir”insan sermayesi ve eğitim, şehirde solunan yerel ve uluslararası bağlantılar ile açıklık, hoşgörü ve güvendir.

Dijital yetenek

Ayrıca Barselona, ​​​​2023 yılında her yıl düzenlenen Avrupa Girişimcilik Bölgesi Ödülü’ne layık görüldü. Bölgeler Komitesibu çeyrek şehri En iyi 100 göre, dünyada gelişen ekosistemlerin Küresel Girişim Ekosistemi Raporu 2023. Bu ölçek Katalan başkentinin dijital yetenekler için en çekici dokuzuncu şehir ve onun için en çekici olanı dijital uzmanlar.

Bu rapor, 2022 Şehir Yetenek Endeksi sınıflandırmasında Barselona’nın şu şekilde göründüğünü hatırlatıyor: Güney Avrupa’daki ilk şehir “yetenek edinme ve elde tutma.”

Tüm bu faktörler ve yüksek bilgi faaliyetleri ve bilimsel üretimle ilgili diğerleri Barselona’yı bir şehir haline getirmektedir. “Önemli yetenek çekim merkezi”Ekonomik Teşvik Konseyi Üyesinin vurguladığı gibi, Raquel Gil, “Şehrin girişimci yetenekleri ve yabancı yatırımları çekmede ve aynı zamanda bilimsel ekosistem içinde lider rolünü” vurguladı.

Alakalı haberler

Öte yandan şehrin farklı projeleri de sürüyor. bilim ekosistemini güçlendirmek, Bilginin Kalesi olarak bilgi ve yenilik ve bölgesi “Devletin ilk ihracat bölgesi” haline geldi.

Ayrıca Kent Konseyi, kentin örgütlenme kapasitesini vurguluyor. uluslararası fuar ve konferanslarUluslararası Kongre ve Konvansiyon Derneği’ne göre “bu kategoride dünyanın dördüncü en güçlü şehri” olarak değerlendiriliyor.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir