Benzin doldurduğunuzda aldanmamanın püf noktası: Zaten viral

Neredeyse hepsi sürücüler O sırada öyle olduğunu varsayıyorlar yakıt ikmali yapmak depozito miktarı ile doldurulur benzin herhangi biri dizel daha önce satın almışlar. Ancak bu ihtimalin varlığı göz önüne alındığında HAYIR her zaman böyle ol ve her türlü elleçlemebunu onaylayan çok az kişi var.

Var olduğu doğru olmasına rağmen denetimler periyodik olarak benzin istasyonları bu tür olayların yaşanmamasını sağlamak – aslında tedarikçilerin, daha sonra onaylanan bir kuruluş tarafından yıllık olarak doğrulanması gerekir. ENAC bu denetimleri gerçekleştirmek için kullanıcılar Ayrıca şu olanaklara da sahipler: anlamak tedarikçinin onlara sağlaması durumunda kendi elleriyle litre yakıt doğru bir aracılığıyla kandırmak çok kolay.

test tüpü testi

Benzin istasyonları yükümlü müşterilerine sunmak için test tüpü testibir metod hızlı dağıtıcının açık olup olmadığını doğrulamak için kalibre edilmiş doğru şekilde. Bu revizyon seçilmesinden oluşur litre İstenilen ve girmek yerine hortum Tankın açılışında bunu bir hacimsel konteyner bu şunu gösterir miktar yatırılan yakıt miktarı.

Konteyner bir şişe büyük bir boynu olan 10 litrenin tam olarak nerede olduğunu gösterir. Bu işaretin üstünde ve altında sıvı fazlalığı veya eksikliğinin yüzdesi cinsinden rakamlar vardır. Bu nedenle test basittir: hortumu alın ve benzini ekleyin. Bundan sonra köpüğün azalması için biraz bekleyin ve dağıtıcıdaki rakamın test tüpündeki rakamla aynı olup olmadığını kontrol edin.

Eğer fark ederseniz küçük miktarı yakıt Kullanıcı talep edilenden daha fazlasını yapma hakkına sahiptir. rapor mutluluk sahtekarlıkgenellikle şu şekilde çözülür: para cezaları ve en uç durumlarda, kapanış servis istasyonundan.

Küçük varyasyon

Alakalı haberler

En fazla %0,5’ten az veya fazla, yani 100 litrede yarım litreye eşdeğer bir değişiklik olabilir. Bu aralıklar dahilindeki herhangi bir şey yasal olacak ve benzin istasyonunun doğru rakama hizmet verdiğini gösterecektir.

Ancak gerçek şu ki, jetler genellikle iyi kalibre edilmiştir, çünkü onlar mühürlü fabrika böylece manipüle edilemezler. Yani dağıtıcının üç ana elemanı üzerinde contaları vardır: akış ölçer, puls üreteci ve bilgisayar kartı. Bu nedenle, daha az yakıtın kaçması için mühürlerinin açılması ve manipüle edilmesi gerekir. Ve onları tekrar mühürleyin.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir