Bizum’u iptal edebilir miyim? Bir hata yaparsanız yapmanız gereken şey budur

Bizum elektronik ödeme aracıdır transferlere izin verirbireyler arasında ve işletmelerde, hesap numarasına ihtiyaç duymadan (yalnızca alıcının cep telefonu numarasıyla) ve saniyeler içinde gerçekleşen işlemlerdir. Ve hepsinden iyisi: Bedava.

İhtiyacınız olan tek şey, veri veya internet bağlantısı olan ve banka hesabınızın yüklü olduğu bankanın ‘uygulamasının’ bulunduğu bir telefon. Ve elbette içinde para da var.

Ancak bazen acele ettiğimizden ya da dikkatli bakmadığımızdan dolayı sevkiyat yapabiliyoruz. bizum ne yapmak istemiyoruzveya bunu yanlış kişiye yapın.

Ve sonra bir sorun ortaya çıkıyor… Çünkü bizum gönderildikten sonra iptal edilemez. Yani sadece iki seçeneğiniz var: o kişiden şunu yapmasını isteyin: parayı geri getir (ve bunu yapacakları konusunda iyi niyetlerine güvenin) veya bankanızı arayarak neler yapabileceğinizi, size hangi alternatifleri sunduğunu öğrenin.

Yanlış anlama

Alakalı haberler

Bizum alan kişi sizseniz ve bunun neden ödenmesi gerektiğini bilmiyorsanız ideal olan şudur: onu iade etmeyi dene. Bizum’u gönderen kişi, gönderen telefon numarasını yazarken hata yapmış olabilir (bu yüzden her zaman rehberden göndermeniz tavsiye edilir) veya bizum üzerinden transfer yaparken sizi düşünmüş ve içine girmiş olabilir. alıcının adını girin.

Size gönderen kişiyi tanımıyorsanız bankanızı arayın ve parayı geri almaya çalışın. Başka bir gün hatayı yapanın siz olabileceğini ve onu geri almak isteyebileceğinizi düşünün.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir