Bunlar her ülkede tercih edilen işler (İspanya sürprizi)

Gerçekte hiçbir şey yok evrensel rüya işi insanlık için. Her şey, her bireyin eğitimi, becerileri, ilgi alanları ve bireysel değerleri gibi faktörlere bağlıdır.

Ayrıca tercihlerin ve önceliklerin zamanla değişebileceğini ve en önemli şeyin, popüler bir iş olsun ya da olmasın, kişinin kendini tatmin ve tatmin hissettiği bir iş bulmak olduğunu da unutmamak gerekir.

Her ülkenin kendine ait de olabilir trendler ve öncelikler popüler işler açısından ve bunlar ekonomik kalkınma, iş bulunabilirliği ve mesleki eğitim gibi faktörlerden etkilenebilir.

Anketler

Ancak göre istatistikler ve anketlerİspanya’daki en popüler işlerden bazıları arasında teknoloji, turizm, sağlık ve yaratıcılıkla ilgili meslekler yer alıyor. İspanyolların tercihlerinin ve önceliklerinin zamanla değişebileceğini ve en önemli şeyin kişinin kendini tatmin ve tatmin hissedeceği bir iş bulmak olduğunu akılda tutmak önemlidir.

Ancak para transferi sitesi Remitly, Ekim 2021’den Ekim 2022’ye kadar farklı ülkelerde Google’da yapılan aramalara dayanarak herkesin hayalindeki ya da favori işi üzerine “nasıl X olunur”, ‘X’ kelimelerinin yer aldığı bir çalışma gerçekleştirdi. meslek olmaktır.

Tercihler ve öncelikler bir ülkeden diğerine ve bir kişiden diğerine önemli ölçüde farklılık gösterdiğinden, bu verilerle dünya çapında tercih edilen işin evrensel bir haritasını oluşturdular. Buna rağmen ortak noktalar var ve istatistiklere ve anketlere göre dünya çapında en popüler işlerden bazıları arasında teknoloji, sağlık hizmetleri, eğitim ve yaratıcılıkla ilgili meslekler yer alıyor.

Dünyada en çok aranan 20 işten Uçak Pilotu İspanya’da ortalamanın üzerinde kazanan, yazar, dansçı (İspanya’da çok düşük maaş alan), abone sayısına göre maaşları çok düzensiz olan ‘youtuber’ ve iş adamı ilk 5’te yer alıyor.

Alakalı haberler

Ama İspanya’da insanlar olmayı tercih ediyor ‘etkileyici’Dünyada en çok tercih edilen yedinci meslek olan ve üç örnek vermek gerekirse Arjantin, Kosta Rika, Kolombiya gibi ülkelerde de ilk tercih olan meslek.

Bu arada, Portekiz’deki komşularımız itfaiyeci olmayı hayal ediyorlar ve Fransa’da avukat olmak istiyorlar, ancak daha çok mahkemedeki yasal temsilciler veya hukuk danışmanları anlamında.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir