Damm’ın eski başkanı Demetrio Carceller Coll hayatını kaybetti

İşadamı Demetrio Carceller Coll, Damm bira fabrikasının eski başkanı, bu Cuma günü evinde hayatını kaybetti. Galapagar, Madrid’de, 93 yaşında.

Franco diktatörlüğü döneminde Sanayi Bakanı’nın oğlu ve Cepsa’nın kurucusu Demetrio Carceller Segura olan Carceller Coll, aynı zamanda kendisini iş dünyasına adamış ve 1980’lerin sonuna kadar Transatlantik Ticaret Bankası’nın (Bancotrans) başkanlığını yapmıştır. O dönemde Katalan ekonomisi. 1989 yılında Bancotrans Deutsche Bank’a satıldı.

Daha sonra Damm’ın başkanı oldu. ana hissedarve Kanarya petrol şirketi DISAşu anda oğlu Demetrio Carceller Arce’nin görev yaptığı pozisyonlar.

Alakalı haberler

Hayatının çoğunu İspanya ve Portekiz arasında geçirdi; burada emlak, tarım ve hayvancılık işlerini geliştirdi. Uluslararası düzeyde, Amerika Birleşik Devletleri’nde bir alışveriş merkezleri ağı oluşturdu.

Son yıllarda mahkum ailesi, kamu hazinesine karşı çeşitli suçlar ve kara para aklama nedeniyle adli prosedüre dahil olmuş ve sonuçta savcılıkla 92 milyon avronun üzerinde para cezası karşılığında hapisten kaçma konusunda anlaşmaya varılmıştı.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir