EiDF Solar, Joaquín Galí Rogent’ı yeni CEO’su olarak atadı

EiDF Solar’ın yeni bir CEO’su var. Grubun yönetim kurulu uzmanlaşmıştır. fotovoltaik öz tüketim atanmasını onayladı Joaquín Galí RogentŞirket tarafından yapılan bir açıklamada bildirildiği üzere. Amacı, grubu kendisini oluşturan üç alanda (fotovoltaik öz tüketim, fotovoltaik üretim ve temiz enerjinin ticarileştirilmesi) “güçlü” bir büyümeyi hedef alacak şekilde dönüştürmek olacaktır. Ağustos ayının sonunda EiDF, Galiçyalı firmanın 2022 mali yılı boyunca gösterdiği büyük büyüme ve enerji dönüşümü hedeflerinin tüm fotovoltaik sektörü için temsil ettiği zorluklarla yüzleşmek üzere yeni bir CEO’nun seçilmesini onayladı.

Gali, eğitimi ve mesleği gereği bir ekonomisttir ve kurumsal finansman konusunda sağlam bir geçmişe sahiptir. Kariyerinin çoğu harcandı Farklı şirketlerin yönetim pozisyonları ile idari organlarının üyeleri arasındahepsi mühendislik, teknoloji, telekomünikasyon veya savunma gibi çok farklı sektörlerden. EiDF Atamalar ve Ücretlendirme Komitesi, “farklı iş alanlarının verimli dönüşümünü teşvik etme yeteneğini” ve aynı zamanda kontrol seviyeleri ve işlevlerin ayrılmasıyla entegre yönetim ortamlarının uygulanmasındaki “kanıtlanmış deneyimini” vurguladı. Yeni CEO, üst düzey profesyonel bir ekip tarafından desteklenen, endüstriyel fotovoltaik öz tüketim sektörüne liderlik ederek İspanya pazarında benzersiz bir projeyi başarıyla geliştiren bir gruba katılmaktan duyduğu “memnuniyeti” gösterdi. “.

Alakalı haberler

EiDF, açıklamasında bu birleşmenin yol haritasında bir adım daha olduğunu garanti ediyor. yönetişim ve iç kontrol hedeflerinizi ilerletin. Eylül ayının sonunda, hissedarlar toplantısı, şirketin hukuk departmanından yeni bir uyum görevlisi olan José María Covelo’yu, ticari direktör David Pintos ile birlikte oluşturduğu Mevzuata Uyum Komitesi’ne liderlik etmek üzere atadı. Şirket, ilk denetçisiyle yaşadığı anlaşmazlıklar nedeniyle ertelediği mali sonuçların sunulmasının hemen ardından altı ay içinde yönetici liderliğini yenileme taahhüdünde bulunmuştu.

Ulusal Menkul Kıymetler Piyasası Komisyonu (CNMV) hisselerinin alım satımı nisan ayından ağustos ayı sonuna kadar geçici olarak durduruldu. Bu arada EiDF, PwC’nin başlattığı anlaşmazlığın çözümüne yardımcı olmak için Deloitte ve KPMG adlı iki denetçiyi daha işe aldı. Hem Deloitte hem de PwC, şu ana kadar CEO görevini yürüten Fernando Romero’nun talimatıyla sözleşmelerde ve faturalarda sahtecilik yapıldığı iddialarına dikkat çekti. Eylül ayının sonunda, hissedarlar toplantısı, şirketin hukuk departmanından yeni bir uyum görevlisi olan José María Covelo’yu, ticari direktör David Pintos ile birlikte oluşturduğu Mevzuata Uyum Komitesi’ne liderlik etmek üzere atadı.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir