Finetwork, toptan satış sözleşmesini Ocak ayında kapatacak ve 20 milyona kadar fiber satışı konusunda ön anlaşmaya varacak

İnce ağ kapalı olmasını istiyorsun yeni sabit ve mobil ağ toptan satış sözleşmesi dönem için 2024-2028 –şirketin değeri yaklaşık 700 milyon euro’dur– Gelecek yılın 15-30 Ocak tarihleri ​​arasındaaynı zamanda zaten bir bağ kurmuşken ön anlaşma satılık Fiber ağına 91.500 erişim kasabalarında bulunan Levante ve Toledo arası bir miktar için 15 ve 20 milyon euro.

“Biz, en geç 15-30 Ocak tarihleri ​​arasında, 15 Ocak’tan önce olmak ümidiyle, ister istemez toptan satış sözleşmesi imzalayacağız. Vodafone“dedi Finetwork’ün CEO’su Europa Press ile yaptığı röportajda. Şirketin stratejisi, 5G teknolojisine sahip mobil ağ “kalite” ve en azından 17 ila 20 milyon fiber eve ulaşmak.

Bu anlaşmayla ilgili olarak çeşitli senaryolar ‘Teleko’ sektöründe yakın zamanda meydana gelen ve bir dizi ardışık etkiye neden olabilecek değişiklikler nedeniyle açık. En önemlilerinden biri de Dijital anlaşma Orange ve MásMóvil arasındaki birleşmenin ‘çözümlerinin’ alıcısı olmak ve bunun için Rumen operatör 60 megahertz (MHz) elde edecek MásMóvil’e radyo alanı ve ayrıca toptan anlaşma seçeneği Turuncu ile avantajlı koşullarher ne kadar tüm bunlar şartlara tabi olsa da Avrupa Komisyonu birleşmeyi onaylayın.

O Dijital Nihayet ‘çarelerin’ alıcısı olmak, Telefónica’ya yönelik tehditRomen operatörün sahip olduğu göz önüne alındığında toptan sözleşme Başkanlığını yaptığı şirketle José María Álvarez-Pallete çeşitli analistlere göre yaklaşık olarak değerlendi Yıllık 300 milyon euro ve Eylül 2026’da sona eriyor.

Sektördeki bu harekete, Zegona’nın İspanya’daki Vodafone işletmesini 5.000 milyon euro karşılığında satın alması da ekleniyor; Europa Press’in danıştığı piyasa kaynaklarına göre, bu operasyonda İngiliz fonunun şirketin kontrolünü ele geçirmesi bekleniyor. .’in sonunda operatör Mart 2024.

Bu bağlamda gerçeği İnce ağ yenini kapatmak istiyorum Ocak 2024’te toptan satış sözleşmesi Bu, öncelikli olarak şirket için bir engeli temsil eder Vodafone’la sözleşmeyi yenileVilda’nın iddia ettiği gibi operatörün kendisi olmaya devam etmesine rağmen “tercih edilen ortak” Her iki şirket arasındaki uzun yıllara dayanan ilişki nedeniyle.

Ancak Zegona’nın sözleşmenin yenilenmesi konusunda henüz Finetwork ile iletişime geçmediğini belirten Vilda, Zegona başkanı olmasına rağmen şunları söyledi: Eamonn O’Hare‘El Mundo’ gazetesine verdiği röportajda bu konuşmanın gerçekleşmediğini çünkü İngiliz geçmişi henüz alınmadı işletmenin mülkiyeti.

Ayrıca, Vodafone’un fiber ağı göz önüne alındığında, Finetwork’ün hedeflerini tam olarak karşılamamaktadır. kapsama operatörün yaklaşık 11 milyon ev (vs. arası 17 ve 20 milyon Finetwork’ün arzuladığı şey), ancak Vilda birkaç kez bu engelin aşağıdaki yöntemlerle aşılabileceğine işaret etmiştir: ek anlaşmalar gibi diğer şirketlerle Adamo veya Avateldiğerlerinin yanı sıra.

“Sanırım burada (İspanya’da) üç 5G ağı Bu düzgün bir şekilde iyi çalışıyor. Biri olacak Portakal ve Másmóvil, artık operasyonun kapatılacağı anlaşılıyor; diğeri de şu Vodafone ve diğeri de Telefon. Yani bu üçünden herhangi biri 5G ağları Bizim için buna değer” dedi Vilda.

Dolayısıyla bir başka olası senaryo da şu: Telefon durumdan yararlanın ve konuyu kapatın Finetwork ile toptan satış anlaşması için gelirinizdeki olası azalmayı telafi etmek arasında varılan anlaşma nedeniyle Orange ve MásMóvil ile Digi. Durumu değerlendirmeye girmeyen Vilda, “Telefónica ile konuştuk çünkü harika bir şirket ve mükemmel bir ağa sahip (…) Bizim için iyi bir seçenek olabilir ve ihtiyacımız olan her şeyi karşılıyor” dedi. Telefónica ile Digi toptan satış sözleşmesi.

Tüm olasılıklar açık olmasına rağmen yönetici, “kolaylık açısından önceliğinin her zaman Vodafone“, ancak onlara ihtiyaç duydukları “her şeyi” sunabilmesi “gerektiği” konusunda uyardı. “Bu anlaşma muhtemelen gelecek Alacağımız şirketimizin çok sakin mümkün olan en iyi kararı vermek (…) Gerekirse ağ kalitesi Vodafone’dan ayrılırsak gelecekte sahip olmak istediğimiz herhangi bir düşünceye sahip olmayacağız” diye ekledi.

Bu doğrultuda şirketin teknik açıdan şu senaryoda çalıştığını da belirtti: istemcilerinizi ağdan taşıyın.

Elyaf satışı

Alakalı haberler

Çevredekilerin satışına ilişkin 91.500 fiber ağ erişimi Finetwork tarafından Levante ve ToledoVilda zaten bir ön anlaşma 15 ile 20 milyon euro arası bir miktar. “Bu birimlerin satışına ilişkin zaten prensipte bir anlaşmamız var (…) belirtmek önümüzdeki iki veya üç hafta içinde bir anlaşmaya varılacak (…) (operasyonun) menzili arasında olacak 15 ve 20 milyon euro. Yönetici, anlaşmayı zaten kapattığımız yer burası” dedi.

İsmini açıklamamasına rağmen Şirket edinmek İmzalanan gizlilik anlaşmaları nedeniyle bu varlıklardan Vilda, “fiber ağlarda küresel dünyaya katılan kurumlardan biri” olduğunu ağzından kaçırdı.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir