Fransa’ya giden AVE altı ayda neredeyse 300.000 yolcuya ulaşıyor

O İspanya-Fransa AVE ile ilk dönemini tamamlıyor 300.000 yolcu taşındı. Bu yazdan bu yana Lyon, Marsilya, Montpellier, Avignon, Valence, Nimes, Aix-en-Provence, Narbonne ve Perpignan, AVE destinasyonlarının uzun listesine katıldı ve yeni rotalara katılmaya başladı. direkt tren bağlantısı Renfe’nin Fransa’ya gelişi sayesinde İspanya ile.

O 13 Temmuz İlk kez bir İspanyol sürücü, bir AVE treninin ticari hizmetini ötesinde sağladı. Perpignan, Şubat 2022’de Fransız operatör SNCF, taşımacılık hizmetlerini sağladığı Renfe ile sözleşmesini bozdu. yüksek hız her iki ülke arasında ortaklaşa Anlaşmazlığın ardından Fransız şirket Aralık 2022’de tek başına rotalarına başladı ve altı ay sonra İspanyol operatör de aynısını yaptı.

Renfe’nin operasyonel konuşlandırması, “kademeli olarak” gerçekleştirildi. geçen yaz “Ekim ayında 28 haftalık tiraja ulaşana kadar hizmetin istikrarını garanti etmek.” Şirket, bu altı ayda 300.000 yolcuyu taşımayı başardı. iki uluslararası rota Barselona ile Lyon’u, Madrid’i, Barselona ile Marsilya’yı birbirine bağlayan. İspanyol şirket, trenlerinin kullanımını %75’in üzerinde sabitlemeyi başarıyor.

16 destinasyon

Alakalı haberler

Bu iki rota birbirine bağlanan dört AVE hizmetini temsil eder 16 destinasyon. Bir yandan, Barselona ile Lyon arasındaki AVE servisi, Barselona’nın istasyonlarını birbirine bağlıyor. Barcelona Sants, Girona, Figueres Vilafant, Perpignan, Narbonne, Montpellier-St-Roch, Nîmes, Valence TGV ve Lyon Part Dieu. Sabah 8.19’da Barselona’dan hareket edip öğleden sonra 2.30’da Lyon’dan dönüyoruz. Rotanın tamamı için seyahat süresi beş saat.

Rotadaki AVE servisi Madrid-Marsilya ara istasyonlarını birbirine bağlar Guadalajara Yebes, Zaragoza Delicias, Camp de Tarragona, Barcelona Sants, Girona, Figueres Vilafant, Perpignan, Narbonne, Montpellier-St-Roch, Nîmes, Avignon-TGV, Aix-en-Provence TGV ve Marsilya-St Charles. Madrid’den 13.25’te ayrılıyor ve ertesi gün Lyon’dan 8.03’te dönüyor. Yolculuğun tamamı neredeyse sekiz saat sürüyor.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir