Generalitat ve Avalis, KOBİ’lerin krediye erişimini ve Avrupa yardımı almasını kolaylaştırıyor

Faydalanıcılar olacak Katalonya’da faaliyet gösteren ve yıllık cirosu 1 ile 50 milyon Euro arasında olan KOBİ’ler Tüm üretken sektörlerde ve 500.000 Avro veya daha fazla yatırım projesine sahip yeni oluşturulan (en fazla 3 yıl içinde kurulan) şirketlerde, projeye öz kaynaklarıyla katkıda bulunmaları koşuluyla, toplam gelirin en az %20’si. yatırım .

Ayrıca bu tür bir onayı da tercih edebilirler Katalonya’da projeler yürüten ve kamu yardımı çağrısında bulunan şirketlerAlınması, onayı veren kamu idaresi önünde ciro veya garantilerin sunulması şartına bağlı olan.

Bonus alacaklar Verimli yatırımlara ve iş büyümesine yönelik garantilerin yanı sıra yatırım projesiyle ilişkili nakit. Para birimi toplam teminatın en fazla %30’unu temsil edebilir. Bu operasyonların finansman süresi en fazla 12 yıl olmak üzere 3 yıl veya daha fazla olacaktır.

Merkezi, bölgesel veya yerel yönetimler ya da AB tarafından çağrılan herhangi bir hatta sağlanan yardımlardan yararlanabilmek için KOBİ’lerin ibraz etmeleri gereken teminatlar da, bu çağrılardan kaynaklanan çağrılarda istenen teminatlar da dahil olmak üzere, ikramiyeye tabidir. PERTE, İyileşme, Dönüşüm ve Dayanıklılık Planı çerçevesinde. Bu durumda teminatların azami süresi, yardımı veren makam tarafından belirlenen süre olacaktır.

Economia, yatırım fonunun maliyetini karşılıyor ve bir garantinin resmileştirilmesi için gerekli komisyonları sübvanse ediyor.

Karşılıklı garanti şirketlerinin işleyişi gereği, bir şirket Avalis’ten üçüncü şahıslara bir kredinin ödenmesine ilişkin teminat olarak ibraz etmek üzere teminat talep ettiğinde, Avalis sosyal paylaşımları için abonelik olarak talep edilen tutarın bir yüzdesini girmelidir. kredi ödenene kadar hareketsiz bırakılacak olan (“karşılıklılık” adı verilen katkı); açılış ücretini ödemeniz gerekir; ve Avalis tarafından sağlanan garanti için bir idare ve risk komisyonu (CAR) ödemek zorundadır.

İmzalanan anlaşma, yatırım fonu miktarının yanı sıra iki komisyona da kısmen sübvansiyon sağlayacak. Böylece Ekonomi Bakanlığı, karşılıklılık maliyetinin %100’ünü üstlenerek garantileri resmileştirmek için gerekli hisseleri taahhüt edecek; garanti açılış komisyonunu garanti edilen tutarın maksimum %0,60’ına kadar azaltacak; ve operasyonun ilk beş yılı boyunca SYR’nin %100’ünü karşılayacaktır.

“Garanti maliyetleri artık KOBİ’lere engel olmayacak”

Alakalı haberler

Anlaşma, Ekonomi ve Hisenda Genel Sekreteri Josep Maria Vilarrúbia ile Avalis CEO’su Anna Álvarez tarafından imzalandı. İmza töreninin sonunda Bakan Vilarrúbia, “Bu anlaşma sayesinde garanti maliyetleri, Katalonya’da yatırım projeleri gerçekleştirmek veya işlerini büyütmek isteyen KOBİ’ler için artık ekonomik bir engel olmayacak” dedi. Avalis’in CEO’su kendi adına şunları vurguladı: “Finanse edilen operasyonların maliyetlerindeki artışın yatırımları frenlememesi için araçları iş dünyasının hizmetine sunmanın bir başka örneği.” “Ücretsiz garanti Avalis’in Katalonya’nın üretken dokusuna yaptığı en iyi katkıdır” diye sözlerini tamamladı.

Avalis web sitesinde daha fazla bilgi bulacaksınız.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir