Havalimanlarındaki hizmet grevi Aralık ayı boyunca sürecek olan uzun hafta sonu için iptal edildi

UGT sendikası bu çarşamba kararını verdi taşıma hizmetlerinde çağrılan grevin iptal edilmesi“, Aralık ayındaki uzun hafta sonu için uçaklar ve yolcular için yer yardımı.

Bu, “gerçek, somut ve açık taahhütler” talep eden ve işçi haklarının azaltılmasını önleyen bir grevden kaçınmaya çalışmak amacıyla Konfederal Arabuluculuk ve Tahkim Servisi’ndeki (SIMA) müzakere kaynakları tarafından EFE’ye doğrulandı.

UGT taşıma işçilerini çağırdı“Aena ağındaki havalimanlarında, binlerce çalışanın hareketine neden olacak, havalimanı işletmecisinin son ödüllerinin ardından önümüzdeki yıllarda çalışma koşullarının güvencesiz olma riski nedeniyle 5 ve 10 Aralık’ta greve gidilecek” mevcut şirketlerinden başkalarına.

Anlaşmanın ardından yapılan açıklamada, UGT, çalışma ilişkileri modelinin düzeltilmesi için önlemler alınması gerektiğini söyledi ‘işleme’ aşamasında, özellikle de sunulan kaynakların yarattığı etkilerin yokluğunda, binlerce işçinin şirketler arasında transfer edileceği yeni bir karar verme sürecinden sonra.

Sendika, Havaalanı Yer Hizmetleri Şirketleri Birliği’ni (Aseata) beşinci planda değişiklik yapmaya ikna etmeyi başardıklarının altını çizdi. Ortak komisyonun yetkilerinin genişletilmesine yönelik sektör anlaşması ve komisyon tarafından oluşturulan raporların kontrol altına alınmasına, uyumsuzlukların derlenmesine ve üç ayda bir eylem için Aena’ya aktarılmasına olanak tanıyan araçlar ekleyin.

Alakalı haberler

UGT, ihtiyatlı kalacakları konusunda uyarsa da anlaşmayı takdir ediyor Böylece şirketler üzerinde anlaşmaya varılan hususlara uyuyor işçi haklarının savunulması için seferberlikleri yeniden teşvik etmekten çekinmeyeceğini ekledi.

Havaalanı müdürü Aena ise EFE’ye şunları söyledi: işverenlerin vardığı anlaşmadan memnun olanAseata ve UGT tarafından temsil edilmektedir.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir