Hazine 2 milyar 37 milyon lirayı 3 ve 9 ay vadeli yüksek faizli tahvillere yatırdı

Yeni artış hazine mektupları. İşletme toplam olarak 3 ve 9 ayda 2 milyar 37 milyon euro geçen ayki açık artırmaya göre daha yüksek getiri sağladı. Başlıklar Üç ay sonra %3,590 marjinal faiz oranına ulaştılar bir ay önceki %3,490 ile karşılaştırıldığında, 2011’den bu yana en yüksek seviye. 2.130,08 milyon ile neredeyse dört katına çıkan talebe kıyasla 559,40 milyon yerleştirildi.

Harflere gelince 9 ayda marjinal faiz %3,818’e yükseldiEylül ihalesindeki %3,737 ile karşılaştırıldığında 10 yıl önceki seviyedeydi. Hazine, 3.268,6 milyonluk talebe karşılık 1.478,15 milyonluk kredi verdi.

Yatırımcı talebi bir kez daha yatırılan tutarı fazlasıyla aştı Salı günü piyasalarda ve açık artırmada Talepler 5.398,69 milyon avroyu aştıverilen miktarın iki katından fazla.

Cumhurbaşkanı Birinci Yardımcısı ve Ekonomi Bakanı’nın ardından düzenlenen ilk ihale olma özelliği taşıyor. Nadia Calvinoİspanya’nın bunu ilan ettiğini duyurdu. net borç ihracını 5 milyar euro azaltacak İspanya ekonomisindeki “iyi ilerleme” ve mali hedeflere “gevşek” uyum sayesinde 2023 yılı için planlandı. Bununla İspanya gidecek 70.000 milyon ile 65.000 milyon arasında net borç ihracı.

Sunulan faizlerdeki iyileşme faiz oranlarındaki son artışlarla ilgilidir. Avrupa Merkez Bankası tarafından paranın fiyatı (ECB), piyasaların İspanyol menkul kıymetlerine yönelik yatırım iştahını korudu. Dolayısıyla bireysel yatırımcılar, özellikle kısa vadeli faturalarda 2022’nin başından bu yana artan yüksek kârlılığı göz önüne alındığında, çoğunlukla kısa vadede borç satın almaya büyük ilgi gösteriyor. Üstelik bu rakam, büyük bankaların mevduata sunduğu ücreti de aşıyor.

Avrupa enflasyonuna bağlı yeni tahvil

Bu açık artırma, ihracıyla aynı zamana denk geldi. 15 yıllık yeni enflasyona dayalı Avrupa tahviliYaklaşık 28 milyar euroluk talep kaydedildi. Hazine, ihracın büyüklüğünü 3 milyar euro olarak belirledi.

Alakalı haberler

Bu talep, ana Avrupa Hazinelerinin bu yıl kaydettiği talepten daha yüksek Ekonomi Bakanlığı kaynaklarına göre, benzer özelliklere sahip bir tahvil ihracına yönelik talep aynı zamanda İspanya’nın enflasyona bağlı bir tahvil için aldığı en yüksek talep oldu.

“Piyasanın iyi karşılanması ve siparişlerin kalitesi, İspanyol ekonomisine yatırımcı güveniYeni ekonomik tahminlerin yayınlanması ve borç/GSYH oranının düşürülmesinin yanı sıra Hazine’nin 2023 yılı finansman ihtiyacının 5 milyar dolar azaltılacağına ilişkin açıklamanın ardından” diyorlar ve piyasanın iyi karşılandığını hatırlatıyorlar. 3 ve 9 aylık mektuplar açık artırmaya çıkarıldı.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir