Hazine binlerce avroyu iade etmeli

Ticaret, inşaat ve metalurji gibi sektörlerde çalışan ve Sosyal Güvenlik primi ödeyen işçiler 1967 ile 1978 arasında Yukarıda belirtilen dönemde Vergi Dairesinin kendilerine uygunsuz masraflar yaptığını kabul eden Yüksek Mahkemenin yakın zamanda verdiği bir karardan yararlanabilirler.

Böylece, O zamanlar eski emek ortak derneklerine yapılan katkıların %25’i kişisel gelir vergisinden düşülebilir. kendi sektörlerinin. Haber, onların hak ettiklerinden daha fazla vergi ödediklerini tahmin ediyor.

Şu anda emekli olan etkilenenler, aldıkları parayı talep edebilecek. Vergi Dairesine uygunsuz bir şekilde ödeme yaptılar. Ayrıca birisinin ölmesi halinde, onun soyundan gelenler, o kişinin ölümünün üzerinden en fazla dört yıl geçmediği sürece bu hakkı devralır.

Yargıtay da onlarla aynı fikirde

Alakalı haberler

Yüksek Mahkeme kararında şunu tespit etti: 1 Ocak 1967 ile 31 Aralık 1978 tarihleri ​​arasında, Hazine, Bankacılık Emek Yatırım Fonu’na yapılan katkıların fiyatlandırılmasında hata yaptı. Bu işçilerin kişisel gelir vergisi matrahındaki kesintiden yararlanması gerekirdi, ancak durum böyle değildi. Bu sayede Önceki dönemlerin süresi kanunen dolduğu için son dört yıla ait hak talebinde bulunma hakkı.

Hazine’nin emeklilere iade etmesi gereken tutar

Bireysel duruma bağlı olarak, Emeklilerin geri almak istedikleri miktar 3.000 ila 4.000 avro arasında değişiyor. Yararlanıcılardan herhangi biri ölmüşse, vefat etmedikleri sürece mirasçıları nafakayı talep edebilir. dört yıldan fazla ölümünden beri.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir