Hazine ne kadar ceza verileceğini açıkladı

Bizum Arkadaşlar ve aile arasında borçları ödemek veya öğle yemeği, akşam yemeği veya birkaç basit içki için ucuza ödeme yapmak en yaygın ödeme şekillerinden biridir. Sadeliği ve çabukluğu, onu yedi yıl önceki gelişinden bu yana çok popüler bir araç haline getiriyor. Artık sadece yapmak için kullanılmıyor küçük transferlerama aynı zamanda yapmak fiziksel ve çevrimiçi mağazalardan satın alma işlemleri. Başarısı o kadar fazladır ki, finansal kuruluşların çoğunluğu bazı kuruluşlar kurmak zorunda kalmıştır. sınırlar her ikisi de operasyon sayısı gibi maksimum para miktarı alınabilecek veya gönderilebilecek.

Hizmet o kadar popüler hale geldi ki, transferler gibi ulaşması daha uzun süren diğer ödeme biçimlerinin yerini aldı ve artık neredeyse herkes bizums yapıyor. Platform, her kullanıcının finansal kuruluşunun uygulamasına dahil edilir ve İşlevleri genişletildi giderek. Bu yüzden İspanyol bankaları Uygulama sınırlarını güncellediler Ve ayarlamaya devam ettik maksimum ödeme limiti 1.000 EuroNe zaman önceden 500 euro idi.

Bizum’un kullanım kurallarına dikkat etmelisiniz. Hazine’nin vereceği olası cezalardan kaçınmak istiyorsanız empoze edebilir ve 150.000 avroya kadar ulaşabilir.

Hareketler bildirilmeli üç spesifik durumda, bankanın soruşturma başlatabileceği durumlar:

Birikmiş yıllık toplam 10.000 avroyu aşarsa, Genel Vergi Kanunu’nun öngördüğü şekilde. Açıklanmazsa olabilir 5.000 avroya kadar para cezasına çarptırılacak Vergi İdaresi tarafından.

Alakalı haberler

Bir gelir elde edilirse veya gerçekleşirse kar getiren bir faaliyetten türetilen bir işlem.

Bizum kullanan şirketler söz konusu olduğunda ödeme alma yöntemi olarak, hizmetlerden elde edilen geliri beyan etmek veya bu yolla elde edilen satışlar.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir