Hükümet, Katalan şarap imalatçılarının reddettiği Cava DO’daki ‘Requena’ ismini onayladı

O Tarım Bakanlığı Cava Menşei (DO) Düzenleyici Konseyini bağlayacak kararı az önce onayladı Çoğunlukla şarap imalathaneleri ve köpüklü şarap üreticileri tarafından kontrol edilen bu oluşumun liderlerinin muhalefetine rağmen Katalonya– coğrafi birimi dahil etmek ‘Requena‘ yukarıda belirtilen kuruluşun spesifikasyonları kapsamında Vilafranca del Penedès.

Merkezi yürütme organının tasarrufu, Gıda Genel MüdürlüğüÜreticiler Birliği’nin getirdiği uzun bir anlaşmazlığın ardından ortaya çıktı. Requena Cava -yedi Valensiya şarap imalathanesini bir araya getiren- ve dolayısıyla Vega’nın Hakimiyetive DO Cava düzenleme konseyinin çoğunluğunun pozisyonunu başından beri reddeden Generalitat Valenciana tarafından.

La resolución del Ministerio de Agricultura, publicada ya en el Boletín Oficial del Estado, se produce tras la reciente sentencia del Tribunal Supremo dando la razón a la asociación de elaboradores de cava de Requena, que rechazaron la denominación ‘zona de Levante’. El dictamen del Ejecutivo central constata que «la potestad que ejerce aquí la Administración del Estado permitiría, por tanto, resolver ese debate mediante la inclusión solicitada de esa unidad geográfica menor […]».

La publicación en el BOE de esta modificación del pliego de condiciones de la DO Cava constata así que las bodegas elaboradoras de cava ubicadas en Requena puedan disponer de marchamos contraetiquetas en las que figure de manera oficial el nombre de la unidad geográfica menor (Zona) ‘Requena’.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir