Hükümet “kölelik” yapan bir şirketi kapatabilmeli

Katalonya CCOO’nun genel sekreteri Javier Pacheco şunları söyledi: Hükümet kapatabilmeli Çalışanlarını “köleleştiren” şirketlerve Glovo’ya açıkça atıfta bulundu. Bunu Europa Press’in derlediği ‘On Economía’ dergisine Glovo’ya yönelik şikayetler ve yaptırımlar sorulduğunda verdiği röportajda söyledi.

“Hükümet şunu yapmalı bir şirketi kapatabilmek Glovo gibi bunu da gösterdik skandal teşkil edecek şekilde sürekli olarak yasaya gönüllü olarak uymama. Pacheco, işçileri köleleştiren bir şirketin hükümetin ekonomik ve sosyal kalkınmasıyla ilgisi olmadığını savundu.

Müdahaleci politikalar çağrısında bulunup bulunmadığı sorulduğunda, vatandaşların çıkarlarını korumaya hizmet ediyorlarsa “elbette” diye yanıt verdiAlmanların her sorun yaşadığında bunu yaptığını da sözlerine ekledi.

Onun hakkında Katalonya ile İspanya’nın geri kalanı arasındaki siyasi çatışmabunun “ülkenin ekonomik kalkınması üzerinde etkisi” olduğunu ve diğer özerk toplulukların bundan yararlandığını belirtti.

Elektromobilite ‘Merkezi’

Barselona Serbest Bölgesi’ndeki eski Nissan fabrikasında bulunan elektromobilite ‘merkezi’ ile ilgili olarak projenin şunları taahhüt ettiğini belirtti: 800 ila 900 kişiyi işe almakancak “üretimin başlamasının giderek ertelendiğine” dikkat çekti.

Şu anda ‘ tarafından teklif edilen eğitim sözleşmelerine sahip olduklarını söyledi.proje başlayana kadar işçiler olacakancak “bu ‘merkez’ başarısız olursa her şey başarısız olur” konusunda uyardı.

Cupra ve Koltuk

Alakalı haberler

Pacheco’ya göre Volkswagen’in Cupra ile açtığı pazar nişi “sürdürmeye ve geliştirmeye karşı çıkamayız geleneksel Koltuk pazarıKatalonya’ya dayanan bir yapısı var” ama tamamlayıcı olması gerekiyor.

Çinli otomobil şirketi Chery’nin olası gelişiyle ilgili olarak Pacheco, “uzun süredir saklandıklarını ve menüyü değiştirdiklerini” söyledi ve şirketin öncelikle elektrikli otomobilin uygulama derecesini değerlendirmek istediğine inanıyor. Avrupa pazarı.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir