Hükümetin 2024 yılında memur emekli maaşları ve maaşlarına ilişkin vaadi: “Her halükarda”

Avrupa Komisyonu’na gönderilmesi Kamu idarelerinin bütçe planı Birliğin tüm ülkeleri için 15 Ekim’den önce yapılması zorunludur ve belge, tüm idarelerin (Devlet, özerklikler ve yerel şirketler) bir sonraki yılın hesaplarının ana büyüklüklerini içermelidir. İspanya, bir Yönetici vekili bulunmasına rağmen, “yeni Hükümetin kurulmasından sonra 2024 için onaylanabilecek olası ekonomik ve bütçe politikası önlemleri ve uzantılarını” buna dahil etmese de bu yükümlülüğe uymuştur.

Alakalı haberler

Öyle ya da böyle, o Bütçe Planında yer alan şey şudur: Memur emekli maaşları ve maaşlarında 2024 yılı için mutabakata varılan artışlar gerçekleştirilecek Dünyada ve ekonomide ne olursa olsun bu haber çevremizdekileri rahatlatacaktır. 12 milyon insan İspanya’da bu karardan yararlanacaklarını söyledi.

Böylece emeklilerin alım gücü azalmayacak ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı emekli maaşlarının artacağını tahmin ediyor %3,5 ila %4,5 arasında gelecek yıl kamu çalışanları maaş bordrolarında artış görecek en az 2%ve bu yüzde, bilgisayarın gelişimine bağlı olarak %0,5 daha artırılabilir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir