Iberia, mahsur kalan valizlerin çoğunun zaten varış noktasına ulaştığını doğruladı

İkinci gün Yer işçilerinin grevi (taşıma) İberya Havayolunun bildirdiğine göre ortalama %16,5 takip oranı var. Gün, sabah 9:30’a kadar %80 dakiklikle “normal” ve gecikmesiz başladı. Ayrıca şirket, çoğu bavullar Cuma günü uçamayacakları halde yere indirilenler zaten gidecekleri yere gönderildi.

‘Yönetim’ personeli, birçok şirketin yer hizmetlerini yöneten ve örneğin şunlardan sorumlu olan kişidir: bavulları uçağa bindirmek. UGT sendikası şunu hesapladı: Grevin ilk gününde 750 bavul boşaltıldıİşçi örgütünün bu Cumartesi günü belirttiği gibi, 37 uçuşu etkileyen havalimanlarında en fazla sayıda olay kaydedildi. Barselona, ​​Bilbao ve Gran Canaria.

Iberia, bagajların çoğunun içeride bırakıldığını belirtti. Barselona ve Bilbao Katalan havaalanında hava yoluyla ya da Bask altyapısında alıkonulan bavullar için karayoluyla düzenli hale getirilmiş ve ilgili varış noktalarına ulaşma sürecindedir. Bilbao’daki bagajlarla ilgili olarak – Cuma öğleden sonra seyahatin ardından tamamen teslim edildi – UGT, Iberia’yı bu lojistik operasyonu yürütmek için “taşeronların kullanımı” konusunda ihbar etmeyi planladığını belirtti.

İspanyol Tüketici Derneği (Asescon), masraflarını kanıtlayan bir faturaları olduğu sürece, acil ve gerekli taşınan ürünler için maddi tazminat alma hakkına sahip olduklarından, bagajlarında sorun yaşayan yolcuların havalimanlarında şikayette bulunmalarını teşvik ediyor.

Havayolu teşekkür etti ” anlayış ve sabır Iberia Havaalanı Hizmetleri’nin hizmet verdiği yolcular ve havayolları olmak üzere tüm müşterilerine” teşekkür eder ve “sendikaların çağrısıyla grevin kendilerine yaşattığı rahatsızlıktan dolayı” özür diler.

Alakalı haberler

Grev çağrısı yapıldı UGT, CCOO, USO ve Şirketlerarası Komite Bu Cuma gününden 8 Ocak’a kadar Iberia grubu havayollarının 444 uçuşunun iptal edilmesine yol açarak 45.600’den fazla yolcuyu etkiledi. Iberia, taraflar arasındaki “önemli farklılıkları” kabul etmesine rağmen, işçilerle “diyaloğa açık” kaldığını hatırlattı.

Grev etkileyebilir yüze yakın havayolunun operasyonları Iberia Airport Services’in Aena havalimanlarında hizmet verdiği tarihlere denk gelen tarihlerde Üç Akil Adam’ın şenliği ve Noel tatilinden operasyon dönüşü. Aena, Pazartesi gününe kadar seyahat eden yolculardan kontrol etmelerini istedi uçuşlarınızın durumu Olası kazalara karşı havaalanına gitmeden önce.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir