Iberia ve sendikalar anlaşmaya varamadı ve Reyes’te taşıma grevi devam ediyor

Iberia ile CCOO, UGT ve USO sendikaları toplantılarını bu Çarşamba günü daha önce bir anlaşmaya varmadan tamamladılar Dört günlük grevin Üç Kral tatiline denk gelmesi çağrısı yapıldı (5 – 8 Ocak arası) havayolunun İspanyol ana havalimanlarından sekizindeki hizmet imtiyazını kaybetmesinin ardından Iberia’nın yer yardım hizmetinde (“taşıma”).

Şirket Sendikalarla anlaşamamaktan üzüntü duyduk Greve çağrıda bulunanlar, yalnızca çağrının zaten greve yol açtığını yineledi “Seyahatlerinin değiştiğini gören binlerce insan için “muazzam bir kayıp”ve Iberia Havaalanı Hizmetleri’nin hizmet verdiği ve uçuşları iptal etmek ve değiştirmek zorunda kalan 90’dan fazla havayolu şirketi.

Protesto onu 444 uçuşu iptal etmeye zorladı45.641 yolcu etkilendi. Şirket Salı günü bu yolcuların %90,9’una halihazırda bir çözüm sağladığına dair güvence verdi (%80,2’si başka uçuşlara yönlendirildi ve %10,7’sinin paraları iade edildi).

İsteyen müşterilerimiz yine de Iberia web sitesi aracılığıyla değişikliklerinizi talep edebilirsiniz, satın alma işlemini gerçekleştirdikleri seyahat acentelerinden veya şirketin personelini güçlendiren ancak normalden daha uzun bekleme süreleri bulabilecekleri Müşteri Hizmetleri Merkezi’nden. Ayrıca şirket şunu garanti etti: geri kalanının da imkanlar doğrultusunda taşınması için çalışmalara devam ediliyorNoel’den hemen sonraki tarihlerin karmaşıklığı ve uçuşların yüksek doluluk faktörü dikkate alınarak.

O Çatışmanın kökenleri geçen Eylül’deIberia, Barselona, ​​Palma de Mallorca, Malaga, Alicante, Gran Canaria, Güney Tenerife, İbiza ve Bilbao havalimanlarında idareyi yönetme yarışmasını kaybettiğinde. Yani Madrid hariç İspanya’da en alakalı olanı. Aena böylece imtiyazı Aviapartner, Groundforce (Globalia), Menzies ve Swisport’a vermeye karar verdi. Aena’nın o zamanlar açıkladığı gibi bu kazanan şirketler, yaklaşık 11.290 çalışandan oluşan mevcut taşıma hizmetleri personelini devralmak zorunda kaldı.

Alakalı haberler

Sendikalar Bu halefiyeti istemiyorlar çünkü bu İberya şemsiyesinden ayrılmak anlamına geliyor. Iberia’ya, (British Airways, Vueling, Aer Lingus ve Level ile birlikte ait olduğu) IAG grubundaki tüm şirketler için ‘otomatik işlem’ yapması (kendi uçuşlarını yönetmesi) çağrısında bulunuyoruz. Başlangıçta 29, 30 ve 31 Aralık ile 1, 5, 6, 7 ve 8 Ocak 2024 için grev çağrısında bulunuldu ancak bu protestolardan ilki, Hükümetin müzakerelere arabuluculuk yapmasının ardından askıya alındı.

“Iberia hiçbir zaman bir alternatif ortaya koymadı ve onun tek takıntısısinizm uygulamasıyla, kârlı olmadığımızı ve ‘otomatik işleme’nin IAG grup şirketlerinin rekabet gücüne saldırdığı için geçerli bir seçenek olmadığını garantiye almaktır. Bir yalan dahaCCOO 28 Aralık’ta eleştirdi: “İhaleler sunulan ekonomik teklifler nedeniyle değil, teknik teklif eksikliği nedeniyle kaybedildi ve bu nedenle işgücü maliyeti grup şirketleri tarafından üstlenildi.”

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir