İBERYA GREVİ | Havaalanında ‘işleme’ nedir?

Geçen Eylül, İberya borç verme rekabetini kaybetti yer yardım hizmetleri (rampada “taşıma”) neredeyse tüm büyük havalimanlarından: Barselona, ​​​​Palma de Mallorca, Malaga ve Alicante.

Haberi duyduktan sonra UGT, Aena havalimanlarında birkaç günlük grev çağrısında bulundu Aralık ayının uzun hafta sonu haftası için durumu protesto etmek için grevler nihayet iptal edildi.

Ancak şimdi UGT ve CCOO sendikaları bu durumu protesto etmek için Noel ortasında Iberia bagaj yönetim hizmetinde sekiz günlük grev çağrısında bulundu.

Yer yardımı

Havaalanı bağlamında ‘hizmet’ terimi, havaalanında kaldıkları süre boyunca hem uçaklara hem de yolcularına sunulan bir dizi temel yer hizmetleri hizmetini kapsar. Bu hizmetler, karadaki faaliyetlerin akışını kolaylaştırmayı ve optimize etmeyi amaçlayan geniş bir operasyon yelpazesini kapsamaktadır.

‘Yönetim’in temel direklerinden biri bagaj taşımaYolcuların eşyalarının uçağa etkin bir şekilde yüklenmesi ve boşaltılmasının yanı sıra, terminal ile uçak arasında transfer. Aynı şekilde ‘handling’ hizmetleri de yolcu alanına kadar uzanıyor; biniş ve gemiden iniş için özel yardıma Hareket kabiliyeti azalmış insanlar.

Uçak malzemeleri

Alakalı haberler

Operasyonel düzeyde, işleme aynı zamanda şunları içerir: rampa hizmetleriUçağın biniş kapısına götürülmesi ve çekilmesi gibi, ayrıca yakıt, enerji ve içme suyu temininin sağlanması, diğerleri arasında. Ek olarak, bazı taşıma şirketleri, uçuşa elverişliliği garanti altına almak için yerde küçük onarım ve bakım görevlerinin yürütülmesinden de sorumludur.

Gümrük ve göçmenlik prosedürlerinin etkin yönetimi, uçağın giriş ve çıkışı için gerekli prosedürlerin akıcı bir şekilde ve ilgili düzenlemelere uygun olarak koordine edilmesini gerektirdiğinden elleçlemenin bir diğer önemli yönünü oluşturmaktadır.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir