İş sözleşmenizin bir kopyasını bu şekilde alabilirsiniz

İster imza sırasında sözleşmenin bir kopyasını çalışana verme görevini unutan şirketin dikkatsizliğinden, ister daha sık olarak işçinin bağlayıcı belgeyi nerede sakladığını bilmeme konusundaki ihmalinden kaynaklansın. Bir işçinin iş sözleşmesini bir yerde ibraz etmesi gerektiğinde bunun görünmemesi yaygındır.

Şans eseri dolapları ve çekmeceleri karıştırdıktan sonra çözüm, belgenin bir kopyasını isteyin. Bu şirketten istenebilecek bir şeydir ancak acele varsa, çok normal bir şeyse, Devlet Kamu İstihdam Servisi, şirketimizin size o sırada gönderdiği sözleşmemizin bir kopyasına başvurmamıza olanak tanıyan bir araç sunmaktadır. , yükümlülüğü dışındayken yeni iş ilişkisini hem SEPE’ye hem de Sosyal Güvenlik’e bildirdi.

Alakalı haberler

Devlet Kamu İstihdam Kurumu tarafından saklanan bu kopya dijital formattadır ve elbette SEPE Elektronik Genel Merkezindeki işçilere buradan ulaşılabilir. dijital sertifika, elektronik DNI veya Cl@ve ” bölümüne tıkladıktan sonra PDF olarak indirilebilir.“Bir işçinin sözleşmelerine ilişkin danışmanlık verileri.”

Bu kopya aşağıdaki gibi bilgileri içerir: sözleşme türü, işçinin kişisel verileri, şirket verileri ve imza tarihi. Sözleşmenin basitleştirilmiş bir kopyası gibi bir şey olurdu.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir