İspanya Merkez Bankası çalışma saatlerinin azaltılmasına ilişkin alarm mesajı gönderdi

İspanya Merkez Bankası’nda net bir görüş var: Sumar ve PSOE’nin olası yeni koalisyon hükümeti dikkate alınarak önerdiği çalışma haftasının kısaltılması, İspanyol ekonomisine zararlı elde edilmediği sürece üretkenliği artırın.

Alakalı haberler

İspanya Merkez Bankası Ekonomi ve İstatistik Genel Müdürü de durumu böyle görüyor, Melek Gavilanaksi halde şunu tahmin eden kişi: açıklık arasında zaten mevcut Kişi başına GSYİH İspanyolların ve avro bölgesinin diğer vatandaşlarının puanı (şu anda 15 puan) genişlemeye devam edecek.

Yönetici, eğer İspanya’da ortalama olarak daha fazla saat çalışarak İspanyolların geliri ortalama bir avro bölgesi vatandaşının gelirinin %85’ine ulaşıyorsa, daha az saat çalışmanın bu farkı yalnızca büyütebileceğini belirtiyor. İspanya Merkez Bankası, bu farkın arkasında düşük istihdam oranı ve düşük üretkenliğin yattığını söylüyor ve aynı zamanda “farklı özellikler” mevcut olduğundan, çalışma saatlerinde kesinti uygulanırken sektörler arasında belirli bir “esneklik” sağlanması gerektiğine de işaret ediyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir