İspanyol bankaları diğer Avrupa ülkelerinde %3 ile %5 arasında mevduat sunuyor

İspanyol bankaları Perakende sektöründe faaliyet gösteren diğer ülkeler Avrupalılar (Santander, BBVA, Bankinter, Abanca, CaixaBankBPI aracılığıyla ve SabadellTSB aracılığıyla) bu ülkelerdeki cari hesaplarda ortalama olarak mevduat ve ücretler sunmaktadır. %3 ila %5 arasındaİspanya’da ücretin çok daha düşük olmasına veya hiç olmamasına rağmen.

Faiz oranlarındaki artış başladığından beri işletmelerin eleştirildiği bir konu olmasına rağmen, ücretlerin düşüklüğünü her zaman çalışanlara bağlamışlardır. bol likidite Borcun bedelinin banka tarafından belirlenmesi nedeniyle bankacılık sisteminde mevcut olan serbest pazar. Aynı şekilde aralarındaki farklar da Euro ülkeleri ve diğer para birimleri olan ülkelerFaiz oranı durumu farklı olduğundan İngiltere veya Polonya gibi.

İçinde İtalyaperakende segmentinde faaliyet gösteren tek İspanyol bankasıdır. BBVAyakın zamanda ulaşan 360.000 müşteri ve yalnızca dijital olarak çalışır. Varlık bir teklif sunuyor %4 ücret 31 Ocak 2025 tarihine kadar cari hesap bakiyesine eklenir. Aynı şekilde kiralayan müşterilerine depozito imkanı sunmaktadır. %4,25 ve sözleşme yapılabilir 50.000 Euro’ya kadar bakiye.

Bu durum Türkiye’deki durumla çelişiyor ispanyaBBVA, bankayı arkadaşlarına veya ailelerine tavsiye eden müşterilere ödeme yapmayı tercih ediyor ancak Cari dengeye ücret vermiyorlar. Web sitelerinde mevcut olan tek depozito, arasında sabit bir faiz sunan bir fonla birleştirilmiş bir depozitodur. %0,15 ve %0,65 Nisan.

İçinde Portekiz onlar mevcut Bankinter, Santander, Abanca ve CaixaBank, BPI aracılığıyla. Liderliğindeki banka Maria Dolores Dancausa İspanya’dakiyle aynı Bordro Hesabını sunuyor ve İlk yıl %5, ikinci yıl %2. tıpkı %1 ücretli hesapİspanya örneğinde 50.000 Euro’nun üzerinde bir bakiyeye ulaşılması durumunda bu oran %1,50’ye ulaşabilir.

Ancak Bankinter başka teklifler de sunuyor üç mevduat Müşterileriniz için. Tek için Yeni müşteriler dört ay vadeli %4 yıllık kira bedeli, depozito Mevcut müşteriler altı aylığına %3,5 kira ve bir yıllık depozito sunan %3 Nisan faizi.

İspanya’da Bankinter’in mevduat teklifi aşağıdakilerle sınırlıdır: dolar mevduatıBir yıllık depozito durumunda %4 APR veya yarım yıllık depozito için %3,84 APR kiralayan.

Santander Bankası teklifler Portekiz çeşitli banka mevduatı teklifleri. Bir yandan, APR’si 6 ay olan mevduatlar sunuyor. 15.000 Euro’nun altındaki bakiyeler için %2,10 ve Daha büyük bakiyeler için %2,25. Ayrıca hesabınıza bağlı bir depozitonuz var. Dünya Hesabı 123Birlikte %2,30 faizve ipotek sahibi müşterilere bir depozito sunuyor. %3,50 ve 15.000 Euro’dan kiralanabiliyor.

İspanya’da Ana Botín liderliğindeki banka genellikle mevduat sunmaz Bireysel müşteriler için yalnızca yatırım fonları ve tasarruf sigortası.

Hakkında Abancayeni müşterilere şu adreste hoş geldin depozitosu sunuyor: 12 ayda %3mevcut müşteriler için ise ücret %2,75. İspanya’da banka genel olarak müşterilerine mevduat sunmamakta ve sadece müşterilerine ücret vermektedir. %2 İlk yılın cari hesap bakiyeleri.

Senin tarafında, BPI ipotek sahibi müşterilere bir yıl vadeli faizle depozito sunuyor %3,50, diğer müşteriler için teklif şunları içerir: %2,25 Nisan iki yıllık mevduat olarak veya üç yıllık mevduatta %2.

İspanyada, CaixaBank teklifine odaklanıyor tasarruf sigortasıbir yıl için %1 APR oranında depozito sunmasına rağmen, ek ürün ve hizmetler için sözleşme yapılması durumunda bu ücreti artırma olasılığı da bulunmaktadır.

Birleşik Krallık ve Polonya

İspanyol bankalarının varlık gösterdiği diğer iki ülkede ise euro bölgesi dışındayani sunulan faizler biraz daha yüksek bağlı olarak dış para politikaları Avrupa Merkez Bankası’na (ECB).

İngiliz TSB’nin sahibi olduğu Sabadellcari hesap tasarruflarını ödüllendirir %2,92 Nisan. Aynı şekilde, bir teklif sunuyor Bir yıllığına %4 kira bedeli ödeyen depozitove %5,20 getiri sağlayan ve iki yıl vadeli bir diğeri.

Sonuç olarak, Katalan bankası İspanya’nın en agresif bankalarından biri. tasarruf ücreti. Geçtiğimiz günlerde bir teklif sunacağını duyurdu. %2 belirsiz getiri bakiye için çevrimiçi hesabınız için maksimum 20.000 euro.

Senin tarafında, Santander Birleşik Krallık’ta iki adet ücretli cari hesap sunmaktadır. Bir teklif sunan %3,50 faiz bir için 25.000 £’a kadar bakiye (28.700 Euro) ve bir başkası da bir 4.000 pounda kadar %7 (4.600 Euro).

Alakalı haberler

Teklif, kiralayan iki adet bir yıllık depozito ile tamamlanır. %3,20 ve %5,25, yanı sıra periyodik katkılar içeren bir depozito da sunulmaktadır. Yıllık %5 faiz.

İçinde PolonyaYalnızca Santander’in bulunduğu Cari Hesap Dengesi’ne %2 oranında ücret verirken, üç ay için %5 APR, dört ay için %5 APR ve bir yıl için %2,5 oranında kira depozitosu sunuyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir