İspanyol Hükümeti bir dizi banka garantisiyle Siemens Gamesa’nın kurtarılması için çalışıyor

İspanyol hükümeti kurtarma çalışmalarına devam ediyor Siemens Gamesa Hem şirketle hem de şirketle görüşmelerde bulunduğu Devlet adına CESCE kapsamına sahip olası bir banka garantisi hattıyla bankalar tarafından onaylandığı gibi, potansiyel olarak ilgileniliyor” Sanayi, Ticaret ve Turizm Bakanlığısonra Alman hükümeti kurtarmak için şirket ve bankalardan oluşan bir konsorsiyumla anlaşmaya varıldığını duyurdu. matris İspanyolların, Siemens Enerji.

“Siemens ile durumu değerlendiriyoruz ve üzerinde çalışıyoruz. Her seçenek. Hükümet olayın farkında muazzam alaka Rüzgar enerjisi ve değer zincirinin yeşil geçiş için sahip olduğu şey. Siemens Gamesa’nın İspanya’daki geleceği Hükümet için öncelik. Biz sürekliyiz Şirket ve sendikalarla iletişim Şirketin ülkemizde sahip olduğu farklı tesislerin istihdamını ve üretim kapasitelerini korumak amacıyla”, yönlendiren departmandan kaynakları belirtiyor Hector Gomez.

Siemens Gamesa’nın merkezi Zamudio (Vizcaya), çalışıyor İspanya’da 5.000 doğrudan işçiözellikle Bask Ülkesi ve Navarra. Sanayi, Ticaret ve Turizm Bakanlığı’ndan şöyle açıklıyorlar: rüzgar türbini şirketi “anahtar”dır ve “önemli bir rol oynamalıdır” enerji egemenliği“Dolayısıyla, “sert önlemler” almadan önce, “Avrupa Birliği yenilenebilir düzenlemesi”nin sunduğu “tüm olanaklar” analiz edilecek.

“O Avrupa Rüzgar Eylem Planı kısa vadede rüzgar endüstrisine yönelik destek tedbirlerini hayata geçireceğimiz araç olacak” diye açıklıyorlar ve buna şunu da ekliyorlar: Devlet Yardımları Çerçevesi “İnovasyon Fonu aracılığıyla finansmana erişimin yanı sıra Avrupa Yatırım Bankası aracılığıyla risk azaltma garantilerine erişimi kolaylaştırmak.” “İspanya var finansal araçlar FAIIP, CESCE ve ICO gibi zaten mevcut olan, PRTR ve PERTE ile halihazırda uyguladığımız muazzam kamu yardımını da unutmadan,” diye ekliyorlar.

Alakalı haberler

Alman üreticinin rüzgar türbini üretim bölümünde, aşağıdakileri etkileyen çok sayıda sorunu var: 1,6 milyar euro 2023’ün üçüncü çeyreğinde ana şirketinden elde edilen sonuçlar Siemens Enerji ağustos ayında bazı tahminlerde bulunmak Kırmızı sayılar ile ilgili 4,5 milyar euro yıl sonu için (30 Eylül’de sona erer). Şirketin bu çarşamba günü, bu milyon dolarlık zararların tahmin edilebileceği şekilde teyit edileceği ve önümüzdeki Pazartesi günü açıklanacak ayarlama planının başlangıcı olacak bu yılın sonuçlarını sunması bekleniyor.

O Ekonomi Bakanlığı Germano bu Salı günü bir konsorsiyumun özel bankalar Siemens Enerji’ye 12 milyar euro sağlayacak kredi garantileri bu da sırasıyla desteklenecek Sözde 7 milyar 500 milyon euro Hükümetin karşı garantileri. Bloomberg’e göre diğer 3 milyar euro diğer hissedarlardan gelecek. Tedbirler, Siemens Enerji’nin finansman seçeneklerinin kısıtlanmasının ardından yeni sözleşmeler için rekabet etmesine olanak tanıyacak.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir