“Kablo kanalları bir binanın enerji verimliliğinde hayati bir rol oynuyor”

-Kablo tutucunun işlevi nedir?

-Temel görevleri, türü ne olursa olsun (elektrik, data kabloları, alarm sistemleri…) kabloların bütünlüğünü sağlamak; kablolamayı farklı yönlerde yürütmek, dağıtımını düzenlemek; kabloların maruz kalacağı sıcaklıklar veya ortamın nemi gibi sert hava koşullarından koruyun; kısa devreleri önleyerek hem operatörlere hem de kullanıcılara güvenlik sağlamak; ve içerdikleri kabloları doğru şekilde sınıflandırıp bölebilme özelliği sayesinde kablolamanın kurulumunu ve sonraki bakımını kolaylaştırır.

Ne zaman paslanmaz çelikten yapılması daha iyidir ve ne zaman galvanizli çelikten yapılması daha iyidir?

-Kablo kanalı imalatında en çok kullanılan malzemeler arasında dayanıklılık ve dayanıklılıklarıyla öne çıkan galvanizli çelik ve paslanmaz çelik bulunmaktadır. Galvanizli çelik, orta derecede korozyon direnci sunarak, bu malzemeden yapılan tepsileri kuru iç ortamlar veya neme ve kimyasallara sınırlı maruz kalan dış mekanlar için ideal hale getirir. Öte yandan paslanmaz çelik, korozyona ve paslanmaya karşı mükemmel direnci garanti eder; bu özellik onları özellikle deniz alanları, endüstriyel tesisler, kimya tesisleri, hastaneler ve korozyon direncinin gerekli olduğu her yer için uygun kılar.

-Kablo kanalları neden bir enerji verimliliği önlemidir?

-Kablo kanalları, bir binanın veya altyapının enerji verimliliğinde hayati bir rol oynar; çünkü dağınık ve desteksiz kablolama, gereksiz strese ve kablolarda hasara neden olarak enerji kayıplarına neden olabilir. Ayrıca çalışma sırasında kablolar ısı üreterek sistemin enerji verimliliğini etkileyebilir. Isı azaltımını destekleyen malzemelerle tasarlanan kablo kanalları kullanılarak kabloların sıcaklığı dengelenir ve klima gibi diğer soğutma sistemlerine olan ihtiyaç azaltılarak daha verimli enerji tüketimi sağlanır. PUK Portacables olarak hedeflerimizden biri, enerji açısından sürdürülebilir bir kablolama sistemi elde etmek için giderek daha önemli hale gelen verimli kablo yönetimini teşvik eden çözümlere doğru bu evrimi teşvik etmektir.

-Hangi sektörlerde çalışıyorsunuz?

-Her proje veya kurulumun özel ihtiyaçlarına göre uyarladığımız farklı kablo bağlantı sistemlerimiz olduğundan, çok farklı sektörlerden müşterilerimiz var. Bu nedenle, diğerlerinin yanı sıra sanayi sektörü, inşaat teknolojisi, tüneller, yangından korunma gerektiren altyapılar, güneş enerjisi projeleri veya her türlü çatı ve destekler için ideal çözümler sunabiliyoruz.

Alakalı haberler

-Şirket 30 yıldan daha eskidir…

-Kurulduğundan bu yana işler çok değişti ve şirket yeni zamanlara uyum sağladı ama biz bizi sektördeki diğer şirketlerden ayıran şeye sadık kalıyoruz: her müşterimize özel, sizin ihtiyaçlarınıza göre özelleştirilmiş çözümler geliştirmek. ihtiyaçlar. Bu nedenle PUK’ta inşaat alanında sağlam bir geleneğin ve çok çeşitli yenilikçi çözümlerin bir araya geldiğini söylüyoruz. Yakınlık, ürünün kalitesiyle birlikte bizim ayırt edici özelliğimizdir.

Dijitalleşme ve perspektifler

Şu anda PUK Portacables, hizmetlerini tüm yarımadaya yaymayı amaçladığı için dijitalleşme ve iş gücünü genişletme sürecindedir. Direktörü Daniel Redondo şöyle açıklıyor: “Büyük iş başarıları ve çok yüksek düzeyde memnuniyet elde eden başarılı bir projeyi sürdürme konusunda büyük bir sorumluluğumuz var.” “Babamız Francisco Redondo, bu aile şirketinin kurucusu ve itici gücüydü ve bizim görevimiz şirketin değerlerine sadık kalarak işini sürdürmektir: kaliteye bağlılık, müşteriye yakınlık ve yaklaşımlarımızda dürüstlük.” .

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir