Kalıcı engelli emeklilerin önümüzdeki günlerde alacağı gelir

Sosyal Güvenlik birden fazla olduğunda doğruladı 900.000 ile insanlar sakatlık eşit veya daha büyük %33 Gelirinizi şu şekilde alacaksınız: kalıcı sakatlık yılın son olağan aylık ödemesine tekabül eder ve bazı durumlarda bu miktar, 3.000 euro. Birçok medya kuruluşunun vurguladığı gibi, Tarih değişikliği kurulduğunda asıl şüphe bunun olup olmadığını bilmektir. yardım sonuçlanmasından önce veya sonra varacak 2023.

Özel portal ‘Noticas Trabajo’ya göre bu ödeme her zaman gerçekleşir aylık gecikmeli, birinci ve dördüncü iş günü arasında. Ancak içinde bulunduğumuz tarihler göz önüne alındığında, Hediyeler ve gıdalar Noel büyük bir para harcamasını temsil ediyor, bu ödeme Salı gününe ertelendi. 26 Aralık.

Her ne kadar önceki ayların dinamikleri takip edilse de, ödemenin 2019 tarihinde yapılması beklenebilirdi. Noelbu olmak festival varlıklar bankacılık kapalı kalsın, yani emeklilik primsiz sakatlık Imserso toplantısı bir sonraki iş gününde gerçekleşecek.

Farklı yöntemler

Her bir emekli maaşına tahsis edilen tutarlara ilişkin olarak, Madde 58 Sosyal Güvenlik Genel Kanununun gerektirdiği yeniden değerleme Bu yardımların enflasyona göre Bu nedenle, 2023’ün bu son ayına karşılık gelen ödemenin, satışlardaki artışı sürdürmesi gerekiyor. %8,5. Aynı şekilde farklılar da var yöntemler Bu nedenle her birinin hangi gruba düştüğüne dikkat etmek önemlidir. yararlanıcı. Bu engelli kişiler söz konusu olduğunda mutlak ve büyük sakatlıkonlara karşılık gelecek Toplam böylece yeterince katkıda bulunmuş olsalardı daha fazlasını kazanabilirlerdi. 3.000 euro.

Alakalı haberler

Unutulmamalıdır ki, emeklilik Tarihte ilk kez yukarıda belirtilen rakamı aşan kalıcı engellilik harcamaları, bu rakamı aşan toplam harcamayı temsil ediyor. 1.055 milyon avro kamu kasasına aktarılacak.

Aynı şekilde şunu da belirtmekte fayda var. değiştirmek bu emekli maaşlarının 2024 yılına kadar deneyimleyeceği, çünkü 1 Ocak Minimumlar yükselecek %5 ile %7 arasındaKatılım, Sosyal Güvenlik ve Göç Bakanı tarafından duyurulduğu üzere Elma Ruiz.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir