KANARYA ADALARI ENERJİ KRİZİ | Artık resmileşti: Kanarya Adaları’nda enerji acil durumu var

Bu Pazartesi, Kanarya Adaları Hükümet Konseyi enerji acil durumu ilanını onayladı. Adaların yaşadığı arz krizini hafifletmek ve yeni ‘enerji sıfırları’ riskini en aza indirmek için ana eylem hatlarını içeren bir belge.

Danışman Mariano Hernandez Zapata bu gazetenin daha önce bildirdiği şeyi doğruladı: Ekolojik Geçiş Bakanlığı yalnızca acil durum tedbirlerinin maliyetini karşılamayacak (yeni jeneratörlerin kurulumu) ancak yatırımın geri dönüşü de görevi yürüten şirketlere garanti edilecektir.Bu, kamu komisyonunu mahvedebileceği için Kanarya Hükümeti’nin en büyük endişelerinden biriydi.

Alakalı haberler

Bu anlamda Hernández Zapata, başlangıçtaki isteksizliğe rağmen şunu açıkladı:Bakanlık, ekspres çözümlerin olağan yarışma yapılıncaya kadar sürdürülmesini kabul etti. hizmetin sağlanması için.

Danışman ayrıca, hem acil durum önlemlerine yardım etmek hem de ihaleye katılmakla ilgilenen şirketlerin zaten bulunduğunu duyurdu. İlkiyle ilgili olarak, Sadece başkent adalarında uygulamaya geçilmeyecekArzın en çok söz konusu olduğu yerde, ama aynı zamanda yarışmaya kadar hizmeti korumak için adaların geri kalanında.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir