Kara Cuma 2023, geçen yıla göre %11,7 daha az sözleşmeye neden olacak

Sayısı Kara Cuma ile bağlantılı yeni sözleşmeler aşağı gidiyor. insan kaynakları şirketi Randstad bu kampanya için işe alım tahminlerini bu Salı günü kamuoyuna açıkladı; bu tahmin, (bu yıl 24 Kasım Cuma ile 27 Kasım Pazartesi arasında yoğunlaşan) bu indirim döneminin, kampanya boyunca yaklaşık 25.400 yeni sözleşmenin imzalanmasını teşvik edeceği sonucuna varıyor. ispanya. Ancak rakam geçen yıla göre %11,7 daha düşük ve 2021’dekinin neredeyse yarısı kadar büyük.

“Fiyatlardaki artışla birlikte kredi artışı ve bazı Ekonominin gelişimi hakkında daha büyük belirsizlikler tüketimin gücünü azaltıyor” ifadesi, bir ifadede şu bağlamı bağlamsallaştırıyor: Randstad Araştırma Direktörü, Valentin Bote. “Bu kampanya sırasında alınması beklenen yeni işe alımlar son dört yılın en düşük seviyesinde olacak. çalışma reformunun etkisi ve süreksiz sabit varlıkların yönetimi“diye ekliyor kendisi.

Bu kampanyalarla bağlantılı sözleşmeler genellikle kısa süren ve esas olarak şunu hedefliyoruz bir işletme veya lojistik şirketinin personelini güçlendirmek İndirimlerin genellikle neden olduğu tüketim artışı göz önüne alındığında, Hükümetin iki yıl önce onayladığı çalışma reformunun ana hedeflerinden biri tam olarak yüksek düzeydeki geçici istihdamı azaltmaktı. İspanyol işgücü piyasası. Bu, tamamen ortadan kaldırılmasıyla gerçekleşmedi. geçici sözleşmeDiğer şeylerin yanı sıra satış veya çok yoğun tüketici kampanyaları gibi anlar için tasarlanan çeşitli yöntemler olduğundan, iş dünyasını en çok rahatsız eden değişikliklerden biri bu.

Topluluklara göre

İster bunun için ister daha düşük tüketim beklendiği için, yalnızca üç özerk topluluk daha fazlasını işe almayı planlıyor bu yıl geçen yıla göre: Balear Adaları (+%21,2), Kanarya Adaları (+%9,2) ve Kantabria (+%2,1). Geri kalanında tahmin her zaman olumsuzdur. Kastilya la Mancha En çok iş kesintisi yaşayan topluluktur (Randstad’a göre bu toplulukta 2022’ye göre %43,8 daha az iş işe alınacak) ve onu takip eden topluluktur. Asturias (-%31,1) ve Navarre, Galicia Ve Murcia%20’lik bir düşüşle birbirine çok yakın.

Alakalı haberler

İçinde KatalonyaTahmin, bu kampanya için neredeyse 4.400 kişinin işe alınacağı yönünde; bu rakam geçen yıla göre %8,8 daha düşük, ancak bu da topluluğu yılın bu zamanında en çok yeni iş yaratanlar arasında podyumda tutuyor. Kazanç Endülüs4.600 yeni sözleşme tahminiyle sınıflandırmayı tamamlıyor Madrid4.100 ile üçüncü sırada yer alıyor.

“Temel talepler lojistik şirketleri Bu zamanlarda meydana gelen geleneksel tüketim artışına yanıt vermek için, paketleyiciler, forkliftler, Depo görevlileri Ve taşıyıcılarhedeflenen profesyonellerin yanı sıra Müşteri desteği yükselişini karşılamak için e-ticaret“Randstad ifadesini şöyle bitiriyor.” ticaret sektörükendi adına kadrolarını güçlendirecek bakmakla yükümlü olunan kişiler, kahyalar Ve ticari profillerözellikle müşteriyle yakın temasa ve onların iletişim becerilerine değer verenler arasında” diye bitiriyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir