Katalonya’nın en büyük otellerinden biri, otel ile alacaklılar arasında yapılan iflas anlaşmasının ardından kapanmayı önlüyor

O Otel Blanco Don Juan mülkiyeti altında yuvarlanmaya devam edecek Aceña ailesi “alışılmadık” bir anlaşmaya varıldıktan sonra Resmi olarak talepte bulunduktan aylar sonra alacaklılarınızla iflas. Bu otel, Türkiye’nin en büyük otellerinden biri. Katalonya30 milyon Euro’nun biraz üzerinde borcu var; şanssızca yeniden pazarlık yapmaya çalıştığı ve şirkete kendisini resmi olarak iflas ettiğini ilan etmekten başka seçenek bırakmayan bir miktar. Ve sonuç olarak, pratik olarak kapanmaya yol açıyor. Ancak rekabet mutlu sonla sonuçlandı: Alacaklıların büyük çoğunluğu şirketin teklifini kabul ederek bu oteli yeniledi. Lloret de Mar (Girona) 800’den fazla odası ve yaklaşık 240 kişilik personeliyle eskisi gibi faaliyetlerine devam edecektir.

Bu kompleksin tarihi 70’li yıllara kadar uzanıyor. Juan Aceñabu da sonunda Costa Brava’nın en tanınmış otel girişimcilerinden biri, sonunda Girona kıyısına yayılmış 12 işletmeye sahip olacak bir zincirdeki ilk oteli açtı. Sonuçta bu yaz ölen Aceña’nın %95’ine sahip olduğu ve geri kalanını eşi ve çocuklarına dağıttığı şirket, yıllar içinde büyüdü. pandemi devenin sırtını kırdı.

Kovid ve sosyal ve sağlık önlemleri grubu otellerini kapatmaya zorladığında şirketin yıllar önce eski şirketle imzaladığı ipotek kredisine yaklaşık 22 milyon euro borcu vardı. Caixa Laietana ve bu kuruluşun yatırım fonuna sattığı Burlington-Davidson Kempner. Özetle, uzman medya Economist & Jurist tarafından incelendiği ve adli kaynaklar tarafından EL PERIÓDICO’ya doğrulandığı üzere, Hotel Blanco Don Juan ve bu alacaklı, şanssız bir şekilde çeşitli yollardan bir anlaşmaya varmaya çalışmışlardı, bu nedenle pandemi nedeniyle faaliyet bir kez sona erdi. ve hatta onu işe aldıktan sonra otel müdürü Fergusmed Otelin yönetimini profesyonelleştirmek için kompleksin iflas işlemlerine başvurmaktan başka seçeneği yoktu.

Borçtan daha fazla varlık

Arka planda, hakime gönderilen değerlendirmede, davayı ele almak üzere atanan iflas yöneticisi (Ofis Yasal Düşün) birkaç şeyi tespit ediyor: bir yandan, borcun kalitesiz olması ve “karşılanmayan” mali koşullar nedeniyle şirketin beş yıldır ayakta kalamaması; kendi faaliyeti için değil, başka biri için firmaya atfedilen varlıkları yeniden değerleme potansiyeli yüksek olan bir dizi mülk Fergusmed yönetimiyle birlikte durumu tersine çevirebileceklerini söyledi.

Alakalı haberler

Aslında yarışmanın olumlu sonuçlanmasının anahtarlarından biri burada yatıyor: aktif kütle Hotel Blanco Don Juan grubunun kullanabileceği miktar 55,6 milyon avro değerinde olup, bu miktar, toplam borcu olan 30,4 milyon avronun oldukça üzerindedir. Büyük ölçüde bu nedenle, fonun yakın zamanda girişi nedeniyle Dönem Başkenti hissedarlık konusunda ve müzakerelerin zamanında ve tüm tarafların işbirliği arzusuyla yapılmış olması nedeniyle, Sonunda bir anlaşmaya varıldı. Aceña ailesi her alacaklıya borcunu çeşitli yollarla geri ödemeyi taahhüt eder: anında nakit ödeme, ancak %50 indirimle veya grubun borcun tamamını geri ödemesine olanak tanıyan 5 yıllık bir ödeme planı aracılığıyla.

Bir ahlaki değer olarak, “İflas hukukunun, alacaklı sözleşmesi gibi, iyi uygulandığı takdirde çok fazla mutluluk getirebilecek araçlara sahip olduğunu” belirtiyor. İflas Prosedürü Yöneticisi, Octavio Gracia. “İhaleye çıkan çoğu şirketin yaşadığı en büyük sorun, çok geç gitmeleridir, zamanında harekete geçerseniz çözüm bulabilirsiniz, profesyonellerle, zamanla ve sevgiyle iyi çalışırsanız işler yoluna girebilir” diye bitiriyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir