Kovid döneminden iklim değişikliğine

Sonbahar kapıda gibi görünüyor. Bu, Eylül ayında kaydedilen ve bu yeni doğan Ekim ayında gelecek olan yüksek sıcaklıklarla belirtiliyor. O yeni tanrı çağırdı Aemet, yılın bu zamanında İspanya’da şimdiye kadar ölçülen maksimum sıcaklık rekorunu kırmanın mümkün olduğunu düşünüyor ve 2016 yılında olumsuz olayların öngörülmesi ve izlenmesine yönelik ulusal planın başlatılmasından bu yana ilk kez ısı uyarıları vereceğini öngörüyor. Olmayan küresel ısınma dinlenmekşu anda devam eden kuraklık da yok ülkenin bir kısmı acı çekiyor.

Giderek daha az istisnai hale gelen bu iklimsel durum, yapısal hale gelme riskini taşıyor ve sadece sağlığı değil, işten eğlenceye kadar günlük hayatımızın tüm alanlarını etkiliyor. Giderek yoğunlaşan ve sıklaşan aşırı sıcaklık olayları bizi işgücü piyasası koşullarını yeniden düşünmeye zorluyorGabriel Ubieto’nun son raporumuzda Con P de Planeta’da çok iyi açıkladığı gibi, özellikle önleme alanında.

Alakalı haberler

Artan riske uyum sağlamak zorunda olan şirketler, çalışanlar ve kamu idareleri için bu zorluk çok büyük. Yeni ısı kayıtları için yeni protokollerin zamanı geldi. Sokakta veya dışarıda çalışan insanların iş gününün sınırlandırılması, programların yeniden düzenlenmesi, sıcak hava dalgaları veya öngörülemeyen fırtınalar için (zaten covid vardı) iklim uyarılarının uygulanması ve halktan teşvikler verilmesi hali hazırda uygulanan örneklerden sadece birkaçıdır. Mevzuat ve bu mükemmelleştirilebilir.

Soru önemsiz değil. Uluslararası Çalışma Örgütü, artan sıcaklıklarla bağlantılı termal stresin çalışma saatlerini azaltacağını ve 2030 yılına kadar 80 milyon işe eşdeğer bir üretkenlik kaybı yaşanabileceğini tahmin ediyor.. Sonbahar ölmeden önce bundan kaçınmak acildir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir