Madrid, Topluluğa 15.000 milyon Euro bırakacak 14 milyon turiste ulaşmayı umuyor

Madrid Topluluğu Kültür, Turizm ve Spor Bakanı, Mariano de Pacohedefe ulaşacağından emin, 2023’te bölgede 14 milyon turist olacak Geriye kalan trend Ocak-Ağustos ayları arasında 5 milyon ziyaretçinin bölgede devam etmesi halinde.

Bu, De Paco’nun katıldığı ‘Cadena Ser’ programı ‘La Ventana de Madrid’ hakkındaki açıklamalarda belirtildi. Ağustos ayında gelen uluslararası turist sayısı da bizi tebrik etti.

Ayrıca danışman, aynı dönemde turist harcamalarının 6,2 milyar avroya ulaştığını ve bu rakamın yıl sonunda bu rakama ulaşabileceğini övdü. 15 milyar. “Veriler cesaret verici ve bu şekilde ilerlemek için onlar üzerinde çalışmaya devam etmeliyiz” diye vurguladı.

Mariano de Paco da turistlerin gelişiyle “kendine özgü özelliğini kaybetmemek” için Madrid’i tercih etti ve Sorumlu turizm” Topluluğun “sosyal ekosistemi” ile ilgili departmanının üzerinde çalıştığı bir şeyi savundu.

Bunun ihtimaline gelince Madrid yakında Formula 1 Grand Prix’sine ev sahipliği yapacakDe Paco, müzakerelerin “iyi bir sonuca varabileceğinden” ve son tarih belirtmese de bunun “mümkün olan en kısa sürede” gerçekleşeceğinden emin. “İyi haber şu ki müzakereler sürüyor, F1’in gelişebilmesini istiyoruz, çünkü bunun savunduğumuz şeyi etkileyeceğine şüphe yok.”

İspanyol kökenliliğin dengesi

Öte yandan Kültür, Turizm ve Spor Bakanı da güvence verdi. Hispanidad 2023 “olağanüstü iyi” geçti ve halihazırda “bölge genelinde güçlü bir şekilde pekiştirilmiş ve sağlamlaştırılmış” bir olay haline geldi.

Bu faaliyetlerin sonuçlarından duyduğu memnuniyeti ifade ettikten sonra, bu festivalin yıldız konserinin, Carlos Vives’in başrolde olduğu konserin önemini savundu 14 Ekim’de Puerta de Alcalá’da maliyeti nedeniyle eleştirilerle karşı karşıya kaldı.

Bu nedenle Mariano de Paco, konsere katılmak için toplanan 100.000 kişiyi hatırlattı; bu konserde yalnızca Kolombiyalı sanatçı performans sergilemekle kalmadı, aynı zamanda kendisine aşağıdaki gibi sekiz “en iyi” şarkıcının da eşlik ettiğini hatırladı. Ana Mena, Juanes, Rozalén, Carlos Baute, Diego Torres, Niña Pastori, Prens Royce ve Ryan Castro.

Kültürel Teşvik genel müdürü Gonzalo Cabrera Martín, bu Pazartesi günü Madrid Meclisi’nde tam olarak şunu hatırlattı: 560.000’den fazla katılımcıyla Hispanidad 2023’te yer alan etkinliklerin yaklaşık 350 milyon Euro’luk tahmini etkisi.

Alakalı haberler

Kolombiyalı sanatçının özel sergisiyle ilgili olarak Cabrera Martín, “sıfırdan” bir araya getirilen bir gösterinin “son derece karmaşık” altyapısının, özgür ve açık havada olmasının “gelecek performanslarını büyük ölçüde koşullandırdığını”, çünkü onları “sınırladığını” hatırlattı. Organizatörlerin “kısa bir süre içinde başka bir gösteri düzenleyememeleri” nedeniyle, “kimsenin ücretsiz erişime bu kadar yakın bir gösteri için ödeme yapmak istemediği” ve bunun da konserin maliyetinin artmasına neden olduğunu açıkladı. .

Tam da bu Çarşamba günü, Cumhurbaşkanlığı, Haber ve Yerel Yönetim Bakanı Miguel Ángel García, Hükümet Konseyi sonrasında düzenlediği basın toplantısında, Topluluk Hükümeti’nin Hispanidad 2023’teki Vives konserine yatırdığı parayı haklı çıkardı. 847.000 euro ‘El Plural’ tarafından yayınlanan bilgiye göre – katılan 100.000 katılımcı ve etkinliğin bölgede bıraktığı ekonomik getiri için.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir