Mazón, Valensiya Topluluğu’nda yer almak isteyen şirketler için bir destek ofisi kurulduğunu duyurdu

Valensiya generali mağaza açmak isteyen firmalar için destek ofisi oluşturacak Valensiya Topluluğu. Bu, Consell’in başkanı Carlos Mazón tarafından bu Cuma sabahı Euipo yılını kutlayan etkinlikte yaptığı konuşmada duyuruldu. Böylece Generalitat, Junt’un süreç nedeniyle Katalonya’dan ayrılan ticari şirketlerin geri dönüşünü teşvik etme stratejisine karşı eylemini ilerletmeye devam ediyor.

Mazón konuşmasında, “Generalitat, Valensiya Topluluğu’nda kurmaya, konsolide etmeye ve büyümeye özgürce karar veren şirketlerin taşınması için bir destek ofisi kurmaya çalışıyor” dedi. bunun amacı Projenin amacı eşitliği ve serbest iş hareketini garanti altına almaktır. Consell’in başkanı, “Bu, istihdam ve sosyal uyumun başlangıcıdır” dedi. Generalitat bunun için çalışan tüm yasal, tanıtım ve destek araçlarına sahiptir.

Alakalı haberler

Şu anda Generalitat Başsavcılığı zaten almış tarafla yapılan anlaşmayı analiz etme görevi Carles Puigdemont şirketlerin geri dönüşüyle ​​ilgili. Amaç Anayasa Mahkemesine başvurulabilecek bir konu olup olmadığına karar vermektir. Bu, Junt’un Hükümeti destekleme gereklilikleri öğrenildiğinde Consell başkanının önerdiği girişimlerden biri.

Euipo’daki etkinlikte Mazón’un yanı sıra Bilim, Yenilik ve Üniversiteler Bakanı Diana Morant ve Topluluktaki Hükümet delegesi Pilar Bernabé de hazır bulundu; Alicante belediye başkanı Luis Barcala; İl Konseyi Başkanı Toni Pérez ve Yenilik, Ticaret ve Turizm Bakanı Nuria Montes; diğer siyasi otoriteler arasında. PSPV’ye liderlik etmek için olası bir aday olan Morant’ın, Elche’den Alejandro Soler gibi öngörülebilir diğer adaylarla örtüşmesi bir fırsat oldu.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir