Microsoft, veri merkezleri kurmak için Aragon’a milyon dolarlık yatırım yapmayı planlıyor

Microsoft inşa etmeyi planlıyor Avrupalı ​​şirketlere ve kamu kurumlarına bulut hizmetleri sağlamak için Aragon’da bir veri merkezi kampüsü. Şirketin Madrid’deki Microsoft veri merkezi bölgesinin hayata geçirilmesi için yaptığı yatırıma yeni altyapı eklenecek ve önümüzdeki aylarda kullanıma sunulacak ve Microsoft’un tüm akıllı bulut hizmetlerini (Microsoft Azure, Microsoft 365) sunacak. , Microsoft Dynamics 365 ve Microsoft Power Platform) Avrupa’daki özel ve kamu müşterileriDüzenleme, uyumluluk ve veri egemenliği gerekliliklerine uymak.

Microsoft’un inşa etmeyi planladığı kampüs Aragon ve İspanya’nın geri kalanında yenilik, ekonomik büyüme ve istihdam yaratma için bir katalizör, her büyüklükteki ve sektördeki kamu ve özel kuruluşların dijitalleşmesinin hızlandırılmasına yardımcı olmak ve İspanya’daki teknoloji endüstrisinin büyümesini desteklemek. IDC analizine göre yeni veri merkezi kampüsü İspanya’nın GSYİH’sına 8,4 milyar avro katkı sağlayabilir ve 69.000 dolaylı iş yaratılmasına katkıda bulunabilir 2026–2030 döneminde.

Aragon, yeni projenin merkezi

Aragon kendisini şu şekilde konumlandırdı: Veri merkezlerinin hayata geçirilmesi için Avrupa’nın en önemli bölgelerinden biriYüksek vasıflı yeteneklerin mevcudiyeti, inovasyon projelerine kamu desteği, yüksek kaliteli altyapının varlığı, mevcut arazi ve coğrafi konumu sayesinde. Microsoft projesi, Microsoft’un teknoloji ortakları ekosisteminde 300’den fazla şirketin bulunduğu Aragon’daki yerel teknoloji endüstrisinin inovasyonunu ve büyümesini destekleyecektir. IDC’ye göre, Microsoft veri merkezi kampüs projesi, bölgesel GSYİH’ya 264 milyon avro ekleyebilir ve 2026 ile 2030 yılları arasında Aragon’da teknoloji konusunda uzmanlaşmış 2.100’den fazla işin yaratılmasına katkıda bulunabilir.

Aragon Hükümeti Başkanı, Jorge Azcon“özerk topluluğun kendisini Avrupa’nın önde gelen bölgelerinden biri olarak sağlamlaştırmasından büyük memnuniyet duyduğunun” altını çiziyor dijitalleşme ve iş inovasyonunun geliştirilmesi için birinci sınıf ve stratejik bir teknolojik sektörde. Microsoft projesi, Aragon’un şirketleri, özellikle de uluslararası bağlantıları ve yenilikçi doğaları nedeniyle, özerk topluluğumuzda ekonomiyi ve zenginlik üretimini artırmak için olağanüstü bir katma değeri temsil eden şirketleri cezbetme mesleğine yeni bir desteği temsil ediyor.” dedi. Aragon cumhurbaşkanı, “Aragon Hükümeti, ileri düzeyde teknolojik ve yaratıcı bir ekonomi yaratmada fark yaratacak bu tür yatırım projelerinin özerk toplulukta uygulanması için gerekli tüm çabaları yürütecek” diye hatırlatıyor. nitelikli işler arasında yer alıyor.

“Microsoft’un İspanya’daki yeni yatırımları Avrupa’daki şirketlere ve kamu kuruluşlarına akıllı bulut çözümleri ve hizmetleri sunmamıza olanak tanıyacak, şirketlerin ve kamu kuruluşlarının dijital dönüşümünü teşvik etmek, yeniliği teşvik etmek ve Aragon ve İspanya’nın geri kalanında teknoloji sektöründe yeni işlerin yaratılmasına katkıda bulunmak. Microsoft İspanya Başkanı Alberto Granados, “İnsanların, işletmelerin ve toplumun dijital dünyanın avantajlarından tam olarak yararlanabilmesini sağlamak için veri merkezi kampüsünün inşasında ulusal ve bölgesel hükümetler ve yerel yetkililerle yakın işbirliği içinde çalışacağız” dedi.

Sürdürülebilirlik ve uyumluluğa odaklanma

Microsoft, veri merkezlerinin sürdürülebilirliğini dikkate alarak sorumlu operasyonlar yürütmeye kararlıdır. Microsoft’un yenilenebilir enerji taahhüdü %100 yenilenebilir enerji tedarikini içermektedir Veri merkezleri de dahil olmak üzere şirketin operasyonları için 2025 yılına kadar.

Alakalı haberler

Microsoft bulut hizmetleri, Genel Veri Koruma Yönetmeliği (GDPR), ISO 27001, HIPAA, FedRAMP, SOC 1 ve SOC 2 gibi uluslararası düzenlemeler ve Yüksek Düzey uyumluluk sertifikası gibi ülkeye özgü standartlar dahil olmak üzere 100’den fazla standartla uyumludur. İspanya’daki Ulusal Güvenlik Planı’nın (ENS)

Ek olarak, 1 Ocak’ta başlatılan Microsoft Bulut girişimi için AB Veri Sınırı, Microsoft, veri yerleşimi taahhütlerini daha da genişletiyor Avrupa vatandaşlarının sadece ikametlerinin değil aynı zamanda verilerinin işlenmesinin de Avrupa Birliği içerisinde gerçekleşmesini sağlamak. Bu taahhüt, Microsoft’un temel bulut hizmetlerini içerir: Azure, Microsoft 365 ve Dynamics 365.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir