Movistar ve Vodafone 2024’te tarifelerini artıracak

Movistar ve Vodafone, 2024 yılında uygulayacakları fiyat artışlarını müşterilerine aktarmaya başladı, %3,1 birinci durumda ortalama olarak – tüm yakınsak ve yakınsak olmayan oran değişiklikleri dikkate alınarak – ve %4,38 ikincisi ise güncellemesi Ekim 2022’den geçen Eylül ayına kadar hesaplanan ortalama yıllık enflasyonla uyumlu.

Movistar’da ise fiyat artışı şu tarihten itibaren geçerli olacak: 15 Ocak 2024Vodafone’da ise artış gelecek yılın ilk çeyreğinde başlayacak.

Movistar, oranlarındaki artışın hizmetini iyileştirmeye hizmet edeceğini ve böylece müşterilerin daha iyi bir deneyime sahip olabileceklerini savundu. “Daha fazla kalite ve kapsama alanıyla üstün bağlantı”Fiber ağa ve 5G+’ya yatırım yaparak.

Böylece, ‘ oranımyMovistar Max‘ mevcut aylık 57,9 avrodan 59,9 avroya (+%3,45) çıkacak; ‘myMovistar Sınırsız‘ maliyeti 74,9 avrodan 76,9 avroya (+%2,67) çıkacak; ‘miMovistar Sınırsız x2‘ maliyeti 93,9 avro olacak (mevcut 90,9 avroya kıyasla; %+3,3) ve ‘miMovistar Sınırsız x4‘ ayda 123,9 avroya yükselecek (mevcut 120,9 avroya kıyasla; %+2,48).

Bu arada Movistar’ın yakınsama olmayan hizmet oranlarında da artışlar yaklaşık olacak iki euroŞirket, müşterilerine anlaşmalı oldukları promosyonların sona erene kadar aynı koşullarla uygulanmaya devam edeceğini bildirdi.

Vodafone

Vodafone’da ise 2024 yılında tarifelerin ortalama 1,64 euro artacağı ve İngiliz operatör, bu artışın enflasyondan kaynaklandığı gerekçesiyle uygulanmasını savundu.Enerji fiyatlarında, maliyetlerde, hizmetlerde ve tedarikçilerde artışın devam etmesi”, kendisinin de açıkladığı gibi, “deflasyonist bir piyasa bağlamında iş üzerinde bir etki yarattı.”

Aynı şekilde fiyat artışı da ihtiyacın bir parçası. “yeni nesil 5G ağlarının konuşlandırılmasını ve veri trafiğinin katlanarak büyümesini artırmak için yatırımlardaki artışla başa çıkmak”, eklendi.

Bu sayede mevcut kampanyadan mobil tarifeyle sözleşme imzalayan müşterilerin aylık fiyatlarında ortalama 0,8 euro artış görülürken, yakınsak tarifeye sahip olanlarda ise artış 0,8 euro olacak. Ortalama 2,5 euro (KDV dahil).

Alakalı haberler

Bu önlem, operatörün sosyal tarifeleriyle sözleşme imzalayan hassas müşterileri ve müşterilerini finansal açıdan hariç tutar. Lowişirket konuya açıklık getirdi.

“Bu girişimle operatör, uzun vadede işin sürdürülebilirliğini sağlamlaştırmayı ve cep telefonu fiyatlarının %32 oranında düştüğü bir pazarda yeni nesil ağlara ve yenilikçi ürün ve hizmetlere yatırım yapmaya devam etmek için gerekli kaynakları güvence altına almayı amaçlıyor. göre, 2008 yılından bu yana CNMC (Ulusal Piyasalar ve Rekabet Komisyonu) son 10 yılda gelirlerinin yüzde 34’ünden fazlasını kaybetti” dedi.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir