MÜFETTİŞLERİN ÇALIŞMA GÜNÜ | İş müfettişleri yeni çalışma gününe isyan etti: nedeni

azaltılmasına yönelik ilk tekliflerden bu yana maksimum çalışma günü ile 37,5 saat haftalık olarak bir sektör vardı ki ret bu değişiklik. Bu konuyla ilgili iş müfettişleriçağırmaya gelen süresiz grev haziran ayında olurdu askıya alınmış Hükümetin bunu yapmasına rağmen başladıktan bir gün sonra karaya oturmadı reform.

Artık PSOE ile Sumar arasındaki anlaşmaya eklenen bu yenilikle birlikte, gerçeklikmüfettişler mücadeleye geri dönüyor ve isyan ediyorlar Çalışma Bakanı ve Başkan Vekili başkanlığındaki bu projeye karşı Yolanda Diaz.

Verimlilik Eklentisi

Reddedilmesi İş denetimi Çalışma günü reformu, tablodaki bazı önemli verilerle anlamlı hale geliyor. Eyalet Çalışma ve Sosyal Güvenlik Alt Müfettişleri Birliği’nin rakamlarına göre (Sessiz) Dijital Ekonomi portalı ile paylaşılan bu sektörde çalışanlar toplam Yılda 2181,2 saatveya aynısı, ortalama 44 saat haftalık. Bu çok uzak bir rakam 37,5 saat Genel Devlet İdaresi’nin çalışma günü içerisinde kurulmuş, ancak elbette bu iş ‘ekstra’ bir nedeni gizler.

Yukarıda belirtilen ortamdan açıklandığı gibi, üretkenlik eklentisi Öngörülen saatlerle sözde gerçekleştirilen saatler arasındaki bu farkın temel nedeni budur. Görünen o ki, Çalışma ve Sosyal Güvenlik Denetimi bazı şeyleri belirliyor. hedefler incelenen her yetkili ve diğer gruplar için özel olarak üç aylık bazda. Bunlar karşılanırsa hedeflerkadar ulaşabilen farklı puanlar elde edilmektedir. 133 puan (4.10 saat). Bu maksimumyakın olan %30 Bu kamu çalışanlarının maaşlarının bir kısmı, işçinin bu işe daha fazla saat ayırmasını gerektirmektedir. kapak bu önemli kısmın maaş.

Takviye yok

Alakalı haberler

Müfettişlerin bu çalışmaya olan ihtiyacı eleştirdiği, bu özelliklere sahip bir senaryoyla karşı karşıya kalındığında “ödenmemiş” ve yokluğu sabit saatlersöz konusu sektör ile onun yönettiği departman arasında bir çatışma yaratılırsa Díazek olarak Hazine Aynı zamanda Kamu Görevlerinden de sorumludur. Koşulların iyileştirilmesi – her ikisi de organizasyonel gibi kazançlı– Denetimden onaylandığını iddia ettikleri Stratejik plan 2021’de onaylandı ancak hiç uygulanmadı.

Sonunda, öyle göründüğünde görüşmeler Sendikalar ile Hükümet arasında takipte Bazen tekrar büküldüler; ve şimdi PSOE ile Sumar arasındaki anlaşma ciddi anlamda uyandı şüpheler nasıl olduğu hakkında revizyon buna uygunluğun kesinti 2025’e kadar çalışma gününün kademeli olarak azaltılması “takviye olmadan İş Müfettişliği”nin sözlerine göre Ana Ercorecasendika başkanı.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir