Niño Becerra İspanya’da kiralama konusunda net bir şekilde konuşuyor: “Başka yolu yok…”

Anayasanın her vatandaşa tanıdığı barınma hakkı bugün İspanyolların temel endişelerinden biri. Düzgün bir çatıya erişim giderek karmaşıklaşıyor ve çatı fiyatları artıyor. apartman kiraları Bu sorunun bir parçası. Hem sokakta hem de Kongre’de tartışmaların baş kahramanı olan ve toplumun diğer kesimlerine de yayılan bu son konu, çözüm talep ediyor ve Santiago Niño Becerra da bu taleplerde bulunanlardan biri.

İktisatçıya göre: “Ya da siyaseti kiralık toplu konut, Onlarca yıllık gecikmeyi telafi etmek için gerekli milyarları ona ayırmak veya kamulaştırma Devlet tarafından birim adedi aşan konut sahiplerine bir tahsisat tahsis edilmektedir. sosyal kira. Ya biri ya da diğeri. Artık başka yol yok Uygun kira ile konut arzını artırmak. Hiçbiri yok!”.

Alakalı haberler

İspanya’da ortalama kira fiyatı, 2022 yılının aynı ayına kıyasla Nisan ayında %8,9 arttı.

“İspanya Bankası kira miktarının maaşlardan daha fazla arttığını söylüyor. Sosyal dışlanma riski taşıyan kişilerin oranı artıyorNiño Becerra, yüksek kiraların nelere yol açtığını detaylandırmak için şöyle diyor: “Kiracı ailelerin yüzde 50’si, kiralık ailelerin ise yüzde 41’i yoksulluk riskiyle karşı karşıya”: “diğer mal ve hizmetlerde kısıtlı harcama kapasitesine sahip daha fazla sayıda hane.” ayrıca şu sonuca varıyor: “yüksek oranda ev sahipliğinin servet eşitsizliğini azaltma eğiliminde olduğuna dair kanıtlar var.”

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir