Redsys platformunun çökmesi, kartla ödeme yapmayı ve İspanya genelinde bizum’u kullanmayı birkaç dakika boyunca engelledi

Onlarca kullanıcı kendi raporlarında bildirdiler sosyal ağlar ile ödeme sorunları kartpara al kasiyerler ve anında ödeme sistemini kullanın bizum bu cumartesi öğle saatlerinde. Bir bilgisayar çökmesi Redsys ödeme platformu herkesi etkiledi banka ödeme sistemi Bankacılık kaynaklarının da doğruladığı gibi İspanya’nın her yerinden. Öğleden sonra 13.00 ile 14.00 arasında birkaç dakika süren sorun, saat 14.30 sıralarında çözüme kavuştu ve o günden bu yana aynı kaynakların da doğruladığı gibi işlemler sorunsuz bir şekilde gerçekleştirilebiliyor.

Biraz sonra ödeme hizmeti Bizum olayı doğruladı “ödeme işleminde” meydana gelen olay, hizmetin artık normal şekilde kullanılabileceğini duyurdu.

Olay yaklaşık bir saat sürdü. Ayrıntıların bilinmemesi nedeniyle “ödeme hizmetindeki bozulmalar” “münhasıran ödeme hatlarıyla bağlantılıdır” iç iletişim”, bildirdiği gibi hangi platformda soruna neden oldu, Redys, sosyal ağ X (eski adıyla Twitter) aracılığıyla.

Alakalı haberler

Redsys Bu bir ağ geçidi sanal ödeme kredi ve banka kartlarından yapılan ödemeleri destekleyen, dolayısıyla alıcı ile banka arasındaki aracı Herhangi bir işletmenin ödemeleri hızlı, kolay ve güvenli bir şekilde alabilmesi için bir çevrimiçi mağazayla ilişkilendirilir. Bu bir çeşit Sanal POS (Satış Noktası Terminali) Bu, çevrimiçi işlemler için ödeme almanızı sağlar.

O olmasına rağmen peşin Nüfusun %65’inin günlük olarak kullandığı İspanya’da ana ödeme aracı olmaya devam ediyor ve giderek daha fazla insan başka tür formüller kullanıyor. Bu yüzden, üç kişiden biri kredi veya banka kartı kullanıyorken, mobil cihazlarla ödeme İspanya Merkez Bankası’nın verilerine göre nüfusun %10’una ulaşıyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir