Şehrinizdeki en ucuz (ve en pahalı) süpermarketi bulun

Tüketiciler ve Kullanıcılar Örgütü (OCU), 84 süpermarket zincirindeki 236 ürünün neredeyse 155.500 fiyatını analiz ettikten sonra, satın alma işlemini en ucuz ve en pahalı süpermarket zinciri İspanya’da bu oran yüzde 30 civarında. Ulusal düzeyde bir alışveriş sepeti Aile Nakit herhangi biri Sahaya Fiyatı 100 euro Beslemek Fiyatı 130 euro. Ancak Madrid markasıyla yerel süpermarketlerde fark yüzde 55’e kadar çıkıyor. Sanchez Romero başa. OCU bu farkı yılda ortalama 1.056 Euro’ya çeviriyor.

Alakalı haberler

Peki şehrimdeki hangi süpermarketten en ucuz alışverişi yapabilirim ve hangisinde daha pahalı olur? Sonraki arayıcı karşılaştırmanıza olanak tanır ortalama satın alma fiyatları Analiz edilen kuruluşlarda OCU, tüm fiyatlarla her süpermarket için bir endeks oluşturur: en ucuz mağaza veya zincir, fiyatı alır. temel indeks 100 diğer endeksler de buna göre hesaplanır. Örneğin endeksi 110 olan bir süpermarket, o sepet için en ucuzundan %10 daha pahalı olduğu anlamına gelir.

Bu verilere göre, alışveriş sepetinin daha pahalı olduğu, ülkenin hemen hemen tamamında faaliyet gösteren şirketler şöyle: Beslemek, Amazon Ve Birleşine karşı Aile Nakit, Sahaya Ve Süperko, en ucuzları. Bölgesel ligde ise Condis, Kaprabo Ve Arama ücreti en pahalısı olarak ve Tifer, Nakit Taze Ve Aile en ucuzları gibi. Son olarak, yerel düzeyde, daha fazla harcama yaparak kazanç elde ediyorlar Sanchez Romero, Komiser Ve Sorli Diskaue karşı Danny, Daha Fazla Tasarruf Ve Deza.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir