Socimi Atom oteli Barselona’daki iki lüks oteli 50 milyon avroya satın alıyor

Socimi Atom Otelleri satın aldı Barselona şehrinde iki lüks tesis başlangıç ​​yatırımı ile 50 milyon euro. Hakkında Miramar Otel1929’dan kalma ve büyük Florida Oteli1924’ten kalma. Her ikisi de 5 yıldızlı Grand Luxury kategorisinin bir parçasıdır; Barselona’da sadece 10 tane var.

O Miramar Otel Başlangıçta 1929 Evrensel Sergisi için bir restoran olarak inşa edilmiş ve 1959 ile 1983 yılları arasında Katalonya’daki RTVE stüdyolarının genel merkezi olmuştur. Forestier bahçeleri vardır ve mimarın eseridir. Ramon Raventosbir çalışma olmasına rağmen Oscar Tusquet’leri 2007’de burayı lüks bir otele dönüştürmekle görevli kişi.

Socimi’nin satın aldığı kuruluşlardan ikincisi Grand Otel La Florida, 2024’te biraz daha erken inşa edilmişti. O zamanlar El Tibidabo dağı geliştiriliyordu. Gibi efsanevi figürler Ernest Hemingway, James Stewart Ve Rock Hudson. Son zamanlarda konuklar gibi Bruce Springsteen, Barack Obama Ve Tom Hanks.

Satın alma, her iki otelin yönetiminde de değişiklik gerektirecek. Sunset Otelcilik Grubu‘da faaliyet gösteren Oteller Gran Hotel La Florida, Marbella ve Ibiza’daki lüks restoranları yönetecek. Miramar Hotel ise tüm kıtalarda faaliyet gösteren ve 1.300’den fazla lüks oteli bulunan Hyatt Hotels& Resorts tarafından işletilecek.

Victor MartiSocimi’nin yöneticisi ve kurucusu, Bankinter Investment ile birlikte “Barselona’daki bu operasyon konusunda olağanüstü heyecanlı” olduğunu garanti ediyor. Çünkü bu tür bir yatırım, grubun yatırım hedeflerine “ve öngörülebilir ve tekrarlanan temettüler yoluyla kesin getirilere” ulaşmasını sağlayacaktır.

Alakalı haberler

“Bu operasyon özeldir çünkü otelcilik sektöründe profesyonel kariyerime başladığım şehre, çok eski bir dönemde geri dönmemi sağladı. iyi varlıklar bulmak zor Bu sektörde nereye yatırım yapılmalı” diye savunuyor kurucu.

Socimi aynı zamanda Ilunion Les Corts oteli. Her varlık için en uygun olduğunu düşündükleri operatörlere kiralanan şehir ve tatil otellerinden oluşan bir portföye sahiptir. Martí, “Portföye değer katan ve sürdürülebilir büyüme modelimizi sürdürmemize olanak tanıyan yeni yatırımlara açık olmaya devam ediyoruz” dedi.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir