Sosyal Güvenlik’ten emekliliğe yetecek kadar katkı payı ödemeyen işçilere mesaj

Hala bunu bilmeyen vergi mükellefleri var. emeklilik erişimi Ve emekli aylığını toplamak Bunlar tamamen farklı iki kavramdır. Aylık maksimum 3.059 Euro’luk emekli maaşını alabilmeniz için katkıda bulunmanız gereken miktar budur. Ancak şunları da yapabilirsiniz: faydayı almak sahip olmadan yeterince katkıda bulundu Sisteme. Elbette bundan %100 faydalanamayacaksınız. Ancak Hiç yoktan iyidirDOĞRU?

Tam emeklilikle emekli olmak gelire göreişçilere yönelik gereksinimler açıktır: uymak 65 yıl en az 37 yıl 9 aylık katkı payına sahip olmak veya katkı payını beklemek 66 yıl dört ay En az 36 yıl 6 ay SGK primi yatırmış olanlar için.

Ayrıca çekilme seçeneği de mevcut 15 yıldır listede. Bu durumda işçinin hakkı vardır. düzenleyici tabanın %50’sini ücretlendirin emeklilik maaşlarında, katkı payı yılı arttıkça artan bir yüzde vardır. Fakat,Bu minimum gereksinime bile ulaşmadıysanız ne olur??

Erişim için minimum 15 yaşını doldurmamış tüm çalışanlar katkı payına dayalı emeklilik ve ona erişmek istiyorsanız bazı kurallara da uymanız gerekir. Gereksinimler. Birincisi 65 yaşında olmaktır.

Alakalı haberler

Daha sonra, başvuranın geliri ve geliri, 2023 yılı yıllık hesaplamasında, yıllık 6.784,54 avrodan az olup, internet sitesinde Sosyal Güvenlik belirtilmektedir. Talep edilen miktar, 5.898,60 Euro olan 2022 yılına kıyasla arttı.

Gelir veya gelir eksikliği

Ayrıca, eğer davacı akrabalarıyla birlikte yaşıyor, aile biriminin tüm üyelerinin geliri eklenecek ve “gelir veya gelir eksikliğinin” belirlendiği tablolara göre sonuç, her özel durumda toplanan tutarlardan az olmalıdır. Sosyal Güvenlik web sitesinde bu rakamın nasıl hesaplanacağını açıklıyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir