Stratejik şirketlere yönelik kurtarma fonu iki yılda 433 milyonu kurtardı

O Arka plan Borç Ödeme Gücüne Destek Stratejik ŞirketlerHükümet tarafından salgının en kötü anında yaratıldı kovidgeçen yıl alınan 110,3 milyon şirketlere sağladığı mali yardımın bir kısmının erken geri ödenmesi karşılığında Euro Hadi gidelim (sekiz milyon), Buluşma noktası (5,3 milyon) ve Hotusa (52 milyon) ve aldığı tutarın tamamının geri ödenmesi için Küresel değişim (45 milyon). 2022 yılında Devlet Sanayi Katılım Şirketi tarafından yönetilen fon (SEPİ) zaten başkalarını aldı 323,11 milyon tam olarak erken geri dönüş için Ávoris (320 milyon) ve iki yıl içinde toparlandığı kısmi Buluşma Noktası (3,09 milyon) 433,41 milyon.

Ayrıca geçen yıl fondan istifa geldi. Blue Sea Hotels & Resorts Grubu 25 milyon avro tutarındaki yardım onaylandı. “Bugüne kadar beklenen tüm getirilerin toplamı yaklaşık Finanse edilen toplam tutarın %16’sı FASEE tarafından ve doğa mekanizmasının kullanışlılığını gösterir geçiciizin veren faaliyet ve istihdamın sürdürülmesi SEPI yaptığı açıklamada, covid-19’un yol açtığı ekonomik krizin sonuçlarına maruz kalan şirketlerde “dedi. Fondan fon almaya devam eden 26 şirketin, fondan fon almaya devam ettiğinin altı çizildi. şablonlar %20 Yardımı aldıklarında sahip olduklarıyla karşılaştırıldığında.

Alakalı haberler

Fon, Temmuz 2020’de covid nedeniyle acil durum önlemlerinden biri olarak oluşturuldu. ödeme gücünü güçlendirmek Salgından etkilenen finansal olmayan şirketlerin ulusal veya bölgesel üretim dokusu açısından stratejik olduğu değerlendiriliyor. İki yıl içinde onayladılar 30 operasyon miktarda geçici kamu desteği 3.255,8 milyon Euro tutarında bir Talep edilenin %60,3’ü ve şuna kadar olan seviyenin çok altında 10 milyar kendisine bahşedilen şey. Toplamda 73 şirket sundu istekler 5.392,7 milyonluk mali yardım, ancak 43 reddedildi Çünkü şartları taşımadıkları anlaşıldı. Desteklenen 30 şirkette yaklaşık 62.000 işçi istihdam edildi ve 2019 yılında 20.248 milyon ciro elde edildi.

Bakanlar Kurulu Air Europa, Ávoris Corporación Empresarial, Plus Ultra Líneas Aéreas, Duro Felguera, Tubos Reunidos, Rugui Steel, Hotusa, Grupo Airtificial, Grupo Serhs, Reinosa Forgings & Castings, Grupo Losán, Grupo Soho Boutique Hoteles, Grupo için destek yetkisi verdi Abades, Técnicas Reunidas, Grupo Wamos, Eurodivisas SA, Grupo Ferroatlántica SAU, Grupo Inversor Hesperia (GIHSA), Grupo Abba, Grupo Julià, Grupo Mediterránea, Air Nostrum, Volotea, Vicinay, Celsa España, ISASTUR, Vivanta, Imasa, Buluşma Noktası, ve Mavi Deniz.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir