TikTok’a göre süpermarketlerin daha fazla satın almamızı sağlamak için kullandığı hileler

Birçok durumda insanlar Satın almıyoruz süpermarketlerde rasyonel yol. İşletmelerin amacı mümkün olduğu kadar çok para kazanmaktır ve bunun için de tüketicinin dikkatini çekmek için hukuka aykırı olmayan her türlü tedbiri uygulayacaklardır. Ancak müşterinin hedefi ihtiyaç duyduğu ürünleri mümkün olan en iyi fiyata alabilmektir. Bu sebeple önemlidir uyanık olmak Alışverişe gittiğinizde ve bizi belki de ihtiyacımız olmayan belirli ürünleri tüketmeye iten uyaranlara kapılmadığınızda.

Çoğu satın alma kararları onları alıyoruz zaten mağazada; dolayısıyla bir taşıyan Alışveriş listesi İhtiyacımız olanı satın almamıza yardım edin. TikTok hesabı @niwsion yorum yaptıkları bir video paylaştı Pazarlama stratejileri süpermarketlerin müşterilerin dikkatini çekmek ve daha fazla satın almalarını sağlamak için kullandıkları bir yöntemdir. Yayında bir kuruluşa giriyorlar ve tüketicinin ilgisini çekmek için kullanılan farklı yöntemleri listeliyorlar.

Bir yandan müşteri çekmenin bir yolu da promosyon posterleri Süpermarketin girişinde fiyatların düşük olduğu izlenimini vermek için.

O kırmızı renk Tüketicilerin dikkatini ucuz ve promosyonlu ürünlere çekmek de önemli çünkü bu renkte çok sayıda poster var ve aklımız bunu indirimlerle ilişkilendiriyor.

Yerleştirilmesi tamamlayıcı ürünler bir arada Böylece aynı anda satın alınıyorlar. Örneğin makarnayı sosun yanına koyun.

O sarı renk Teklifleri öne çıkarmaya ve dikkat çekmeye hizmet eder.

Kayıptan kaçınma duygusunun yaratılması sonu olacak bir şey satın al posterler aracılığıyla. Videoda üzerinde “Daha ucuz! Son birimler” yazan bir poster görebilirsiniz.

Ve son olarak, çok yaygın bir teknik, yerleştirmektir. Kutudaki “kanca” ürünleriBöylece müşteri, satın alma işleminin son anında sepetine bir ürün daha alıyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir