Yelkenli Amerika Kupası’nda kadınlar dümeni ele geçirdi

Görmek kadınlar Yelkende yarışmak garip değil. Aslında bu sporun bazı disiplinleri karışıktır. Ancak Copa América’da kadınların görev aldığını görmek, mirasımız olacak. Barselona. Gelecek yıl 37.si düzenlenecek olan bu efsanevi etkinlik tarihinde ilk kez (173 yıl sonra) kutlanacak. kadın yarışması. Bu haftalarda bazı takımlar seçimini bitiriyor mürettebat üyelerişu şekilde Alinghi Red Bull Racing.

Yepyeni Moll d’España üssünün halihazırda açılışıyla birlikte, İsviçre tesisleri Bu hafta 20 başvuruyla doldular: sekiz kadın ve 11 genç (18 ila 25 yaş arası). 2024’teki Barselona etkinliği de gençlik yarışmasıbu sadece üç kez yapıldı. Gençler ve Puig Kadınlar Amerika Kupası Beş takımın (İngiliz, İtalyan, Amerikalı, Fransız ve İsviçreli) şampiyonluğu almaya çalışacağı erkekler müsabakasıyla eş zamanlı gerçekleştirilecek. 100 gine sürahisi unvanın Savunucusuna, Emirates Ekibi Yeni Zelanda.

Deneyim esastır

“Elzemdi ki, Amerika Kupası kadınlara bir kerede bakmak ve onlara şans vermek tecrübe kazan dümenci olarak” diyor şef Alinghi Red Bull Racing Seçim sürecini organize eden, coşkulu Coraline Jonet. “Şu anda AC40’ta fiziksel güce gerek yok AC75 bisikletlilerlesadece teknik ve bu kızlar olağanüstü”, seçim sürecine verilen bir ara sırasında sorumlu kişiyi anlatıyor.

Başvuru sahipleri dakikalar önce bakmışlardı. iskeleden aval aval baktı bu nasıl çıktı deniz formülü 1 yelkenli teknegelecek yıl hedefine ulaşmak için savaşacak olan sekiz mürettebat üyesiyle birlikte İsviçre’nin zaferi. 20 aday, onlara veda etmek için var güçleriyle seslendi. Kampanya bu, genellikle öğlen saatlerinde eğitim için yola çıktıkları her seferde bildirimde bulunan üstedir.

Beş günlük bir arada yaşama

bu beş günün bir arada yaşaması Grubun Katalan başkentindeki üyeleri aynı zamanda Jonet’e ve mahkemenin geri kalan üyelerine de görev yapacak. altı kız kadın takımının ve gençlikten altı kişikadınların da olabileceği bir yer. Daha ileri gitmeden zili çalmak için kendilerini nasıl organize ettikleri, birbirleriyle nasıl iletişim kurdukları, kimin az çok lider geri kalanıyla birlikte daha sonra suda nasıl davranabileceklerini ortaya koyuyor.

“Birçoğumuz birbirimizi tanıyoruz, yarıştı aramızda ya da var gezinildi birlikte” diye anlatıyor Arno Fabrikası24 yaşında, 49’lu denizci Paris Olimpiyatlarına gidecek gelecek yılın. Genç adam, gülümsemesini hiç bozmadan, en çok değer verdiği yönlerden birinin de bu noktaya ulaşmış olduğunu söylüyor. Seçimin üçüncü ve son aşaması üssü sizinle paylaşmaktır çocukluk kahramanları ve ergenlik.

“Alinghi nesli”

“Her ne kadar tüm alanlara erişemesek de, buralara rastlamak basit bir gerçek. şampiyonlar bu koridorlarda yürümek zaten heyecan verici” diye itiraf ediyor. Bitki. Hem kendisi hem de meslektaşları “ülkelerinin 2003 ve 2007’deki zaferleriyle titreşiyor, aileleriyle birlikte kanepede oturup bunu televizyonda izliyor, onlar Alinghi nesli” diye sürdürüyor. Coraline Jonet.

Mumun en yoğun yaşandığı evlerden biri de Hz. Elodie Jane Mettrauxparçası olmayı arzulayan sekiz kadından biri. İsviçre kadın takımı. Dördü profesyonel olarak bu spora adanmış beş kardeş var. Bu durum BrianBir zamanlar genç kadronun bir üyesi olan ve bugün Copa América takımının mürettebat üyesi olan veya Lauraneayrıca girmek isteyen genç veya kadın.

Kızlara gösteri

Elodie Jane38 yaşındaki oyuncu, şehri turizmden tanımasına rağmen bugünlerde Barselona sularında ilk kez sahneye çıktı. “Ben çocukken Kadınların yarıştığını hiç görmedim: Copa América’da şu anda ne olacağı çok önemli çünkü gösterecek küçüklere de akıllarına koydukları her şeyi yapabileceklerini söylüyor” diyor inançla.

O seçim Komitesi Alinghi günü açıklayacak 23 Ekim 6’sı kadın takımına ve 6’sı genç takımına olmak üzere seçilen 12 kişi kimdir? Birini tercih ettiler cömert ve titiz bir yöntem Bu, onlara Barselona’ya seyahat etmeyi ve simülatör69F ile yelken açmak, birlikte yaşamak… “Bize çok şey verdiler ve biz de onları telafi etmemiz gerektiğine inanıyoruz: sonuçta mürettebatın bir parçası olmasalar bile en azından Bu deneyimi çok yakından yaşamış olacaklar“Jonet nedenleri.

Alakalı haberler

Birkaç mil daha güneyde, Sitges’teYelken Takımı BCN, Olimpiyat madalyalı sporcuyla birlikte Monica Azon ön tarafta mürettebatın seçimi de tamamlanıyor İspanyol takımı kadınların ve gençlerin. “Bu eşsiz bir fırsat, biz tarih yapmak çünkü kadınlar dünyanın en önemli etkinliğinde yarışacak” diye ilan ediyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir