ZENGİN ERKEKLER FORBES LİSTESİ | Forbes zaten 2024’te dünyanın en zengin adamlarının listesini hazırladı

Forbes popülerliğini duyurdu liste dünyanın en zengin adamlarıyla. 2024’ün başında, Elon Musk gibi isimlerin de yer aldığı bir listenin başında yer alıyor Mark Zuckerberg, Bernard Arnault veya Bill Gates. 1 Ocak’ta bu 10 kişi neredeyse toplanmıştı. 1,47 trilyon dolarBir önceki aya göre 30 milyar dolar daha fazla.

Forbes’ta ilk sırada yer alıyor Elon Musk. Kurucu ortağı Tesla, SpaceX ve diğer şirketlerin yanı sıra tünel girişimi Boring Company de kendisini dünyanın en zengin adamı olarak konumlandırdı. Son dört yıldaki gelişimi anlatılamaz; servetini 24,6 milyar dolardan 24,6 milyar dolara çıkardı. 251,3 milyar dolar Forbes’un son raporunda.

İLE Français Bernard ArnaultDünyanın en zengin ikinci adamı ve ilk 10’da Amerikalı olmayan tek kişi olan holdingin sahibi LVMH, gibi 75 markayı içeriyor Louis Vuitton, Sephora veya Tiffany & Co. Kendi markasının da bir parçası olan ‘Agache’ holding şirketinin aşağıdaki gibi işletmelerde yatırımları bulunmaktadır: Netflix ve TikTok’un ana şirketi. Serveti, babasının 1984 yılında Dior’u satın aldığı inşaat dünyasından biriktirdiği paralarla başladı. Artık burası tam bir imparatorluk ve bugünlere ulaştı. 200,7 milyar dolar.

Amerikan Jeff Bezos59 yaşında ve 168,4 milyar dolarlık net servetiyle dünyanın en zenginleri arasında üçüncü sırada yer alıyor. O Amazon’un kurucusu2018’den 2021’e kadar Forbes listesinde 1 numara olan şirket, kuruluşundan bu yana 27 milyar dolardan fazla şirket hissesi sattı. Ayrıca Airbnb ve Workday gibi işletmelere de yatırım yapıyor.

Larry EllisonOracle ve Sun Microsystems’in sahibi ve Tesla’da hisseleri bulunan 2017 yılı rakamına ulaştı. 135,3 milyar dolar, Bu da Forbes listesinde dördüncü sırayı korumasına olanak sağladı. Ayrıca Hawaii adasına sahip olmakla övünebilirsiniz Lanai.

Sahibi Facebook, Whatsapp ve Instagram, Mark Zuckerberg, Henüz 39 yaşında olup dünyanın en zengin beşinci adamıdır. İlk şirketini Harvard’da okurken kuran Kaliforniyalının serveti var 125,3 milyar dolar.

Bill Gates Yıllar geçtikçe serveti düştüğü için Elon Musk veya Arnault’nun tam tersi bir durum yaşadı. 1995’ten 2017’ye kadar – iki yıl hariç – dünyanın en zengin adamı olmaktan 2024’te altıncı sıraya kadar. Microsoft’un kurucusu bu yılın başında zaten Yatırımlara rağmen emekli oldu bazı şirketlerde, 119,6 milyar dolar.

Alakalı haberler

Warren Buffet En yaşlı milyarder olarak listeleniyor. İle 93 yaşında, mirasını korumaya devam ediyor118,6 milyar dolar, hâlihazırda farklı vakıflara toplam 51,5 milyar bağışlamış olmasına rağmen. İş hayatına çok erken atıldı.Borsacı bir babanın oğlu olarak ilk hisselerini 11 yaşındayken satın aldı. Kendisi başkan ve Berkshire Hathaway’in yönetmeni, Geico, pil üreticisi Duracell ve Dairy Queen gibi şirketlerin bulunduğu bir holding.

Google’ın kurucusu Larry Page, 117,2 milyar dolarlık serveti var ve Forbes listesinde sekizinci sırada yer alıyor. Sıralamayı tamamladılar Google’ın kurucu ortağı Sergey Brin112,4 milyar dolarla, Steve BallmerLos Angeles Clippers’ın sahibi ve 2000’den 2014’e kadar Microsoft’un direktörlüğünü yapan, 112,2 milyar dolarla.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir